Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért van az, h mostanában a...

Miért van az, h mostanában a bp-i újépítésű ingatalnok szó szerint mindegyike több hónapos csúszással készül csak el ahhoz az időponthoz képest, mint ami a reklámjaikban szerepel?

Figyelt kérdés
A 21. században vagyunk, 50 éve embert küldtünk a Holdra, hh nem lehet egy építkezést megfelelően ütemtervezni?
2018. okt. 12. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem mostanában, mindig is így volt. Rengeteg résztvevő munkáját kell összehangolni, függ a kivitelezés az időjárástól is, nincs raktáron ami éppen kell, valamit újra kell csinálni, akkor már a másik szakág sem tud haladni és sorolhatnám.


Csak egy példa: megvan az ütemterv, de a tetőfedéskor épp szakad az eső, 1 hét csúszás. Szép szorosan rá volt szervezve a következő brigád (mondjuk bádogos), de nem tudnak kezdeni. A következő héttől már van más munkájuk, mondjuk egy két hetes projekt. Nem ülhetnek otthon erre várva, tehát belekezdenek abba (ha tudnak). Erre már van kapásból 2 hét csúszásod. És ez így torlódik szépen tovább.


És akkor még nem beszéltem a munkaerőhiányról, meg a szakképzés hiányáról.

2018. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és azt nem említettem - mert ezekkel lehetne számolni, mondjuk 2-3 hónappal későbbre ígérik - de akkor a másik vállalkozó a tarthatatlan (de jogos és szakszerű) ütemtervvel aláígér, persze, hogy tőle rendelik meg. Majd kimagyarázza a csúszást. A másik meg ülhet otthon munka nélkül, mert becsületes volt. Sajnos így működik a szakma.
2018. okt. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Japánba pl. kétlem, hogy ennyit csúsznának egy építkezéssel, mint Magyarországon.
2018. okt. 12. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne hasonlítsuk a Japán munkamorált, képzettséget, fizetéseket, üzleti kultúrát a Magyarhoz, értelmetlen. A fenti leírást a Magyar állapotokról írtam, nem azt mondtam, hogy ne lehetne olyan ütemezést készíteni, ami tartható. Csak itthon nem lehetne érvényesíteni, mert azt mondanák, hogy Jóóózsi, legyen má kész két hónappal hamarabb meg engedd má el a felét okosba, különben keresünk mást. Aztán Jóóózsi azt mondja oké, akkor így lesz, a csúszás felét leigazolja esőnappal, a másik felét meg pótmunkával. Max. lenyel egy keveset a kötbérből, még úgy is bőven jól jár.
2018. okt. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nincs ember, aki építse a házakat. Pontosan velem szemben zajlik egy nagy társasház építkezése, több éve élvezzük. Főleg az elején, a nehezebb fizikai munkáknál magyar szót nemigen hallottunk :-)
2018. okt. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!