Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha megszűnik holnap az állam...

Ha megszűnik holnap az állam által ezután megkötött LTP szerződésekre adandó támogatás, mi az esélye, hogy a Fundamentából 3 és fél év múlva nem tudom kiszedni az addig berakosgatott pénzemet?

Figyelt kérdés

[link]


Élő szerződésem van, kb fél éves. Lehet, hogy jobban járok, ha ezek után nem rakom tovább, mert addigra összeomlik, becsődöl, és esetleg nem kapom vissza?


2018. okt. 15. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerinted mi honnan tudjuk ezt? Várj, előveszem a kristálygömböm.
2018. okt. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Úgy értem van -e racionalitás a gondolatmenetemben?

Nyilván az OTP nem fog ettől a törvénytől becsődölni, nekem viszont Fundamentám van, ahol ez a fő termék, és slussz.

2018. okt. 15. 15:48
 3/9 anonim ***** válasza:
0%

No, ahogy olvasom, ez még csak törvényjavaslat - szerintem csak pánikkeltés megy.

Nemrég még arról olvastam, hogy megemelik a maximálisan betehető összeget és évi 100 ezer ft lesz a támogatás, s az eddigi 30 %-os állami támogatás így lecsökken 20 %-osra.

[link]

2018. okt. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%
Mit pánikolsz? Csak az állami támogatás nem jár tovább. Attól még rakhatod oda a pénzed.
2018. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Na, most utánanéztem: megnyugodhatsz, Neked még mindenképpen járni fog a támogatás. Íme:


"A törvényjavaslat szerint felmenő rendszerben vezetnék ki a programot, így az indítvány az eddig megkötött szerződéseket nem érinti, azokra a futamidő végéig jár az évi maximum 72 ezer forintos állami támogatás. A konstrukció fennmaradhat, de a törvény hatályba lépését követően új lakástakarékpénztári szerződést állami támogatással már nem lehet kötni.


Kedd reggel ez lesz az első napirendi pont a Parlementben - derül ki a kivételességi javaslatból . Ha megszavazzák a képviselők, és el is küldik a köztársasági elnökhöz még a holnapi nap folyamán jóváhagyásra, ő még aznap alá is írhatja. Mivel ez a törvény a kihirdetését követően már élni fog, ez azt jelenti, hogy a szerdai nappal hatályba léphet a törvény: azaz kevesebb, mint másfél napja maradt annak, aki még szeretne kötni."


De ismétlem, ez még csak egy törvényjavaslat, ami nem biztos, hogy át fog menni... (igen, tudom, 2/3-ad van, de akkor sem biztos, hogy mindenki egyetért vele.)

2018. okt. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt anno én is olvastam, de most más a helyzet.

Háát, szerintem ez sajnos nem csak pánikkeltés. No majd meglátjuk.

2018. okt. 15. 16:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehet benne realitás, ahogy a Takszövöket is lényegében megszüntettek, az LTP-ket is megszüntethetik.
2018. okt. 15. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nulla az esélye, hogy nem tudod kiszedni. És még a támogatást is kapni fogod ha már megkötötted.
2018. okt. 15. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Annak az esélye még ennek az antidemokratikus kormánynak az ámokfutása alatt is igen minimális. Van az a szint, amit már a leginkább elvakult orbanisták se fognak lenyelni.
2018. okt. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!