Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kérheti a munkáltató, hogy...

Kérheti a munkáltató, hogy okt 22-én (hétfőre eső pihenőnap okt 23 miatt) dolgozzak a ledolgozandó szombat helyett (túlórapénz nélkül)?

Figyelt kérdés

Külföldi cégnek dolgozom és azt várják el tőlem, hogy október 22-én dolgozzak, helyette a szombat amikor elvileg le kellett volna dolgozni szabad, de az október 22-i napot nem fizetik ki túlóraként. Ez a jogszabályoknak megfelelő?


Kérem olyanok válaszoljanak akik biztosra tudják.



2018. okt. 19. 11:31
 1/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem dolgoztál szombaton, akkor mi a gondod?

Nem kötelező érvényű az ilyen munkanap csere.

2018. okt. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
52%

Te nem dolgoztad le az október 22-t, akkor mi a gondod? Az csak annak munkaszünet, aki ledolgozta.

Ahol nem volt ledolgozva, ott miért ne lehetne 22-n dolgozni?

2018. okt. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%

Én sem dolgozok ezeken a szombatokon, 22-én viszont igen. Meg úgy a fél irodaház nálunk. Ilyen az, ha az ember külföldi ügyféllel dolgozik. Nálunk aki akar, 23-án is mehet, plusz pénzért, mert munka ugye akkor is lesz.

Nem is értem, miért akarnál túlórát, ha szombaton nem dolgoztál.

2018. okt. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Nalunk a hetfot is tuloraban fizetik ki,
2018. okt. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%
Ha általános munkarendben vagy, akkor 22. pihenőnap, 13. pedig munkanap. Így ha 22-re behívnak, akkor az pihenőnapon végzett munka, amire pótlék jár. Ha nem általános munkarendben vagy, akkor simán beoszthatnak pihenőnapra is, bármilyen kompenzáció nélkül.
2018. okt. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%
Elrendelhet túlórát a munkáltató, szóval ne pattogj a semmire kérdező.
2018. okt. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!