Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » BETEGSZABADSÁG - amit ugyebár...

BETEGSZABADSÁG - amit ugyebár a munkáltató fizet - mik a szabályai hivatalosan?

Figyelt kérdés
Az Audinak vagyunk a logisztikai cége. Mivel kb. fél éve volt a károsanyagkibocsátási botrány, így az Audinak a megrendelései visszaestek 20%-kal, így ők heti 4 napot dolgoznak (csak a járműgyár), miközben 2 éves munkaidőkeretet kaptak, de kifizetik nekik a péntekeket. Namármost a mi cégünk csak úgy fizeti ki a péntekeket, hogy hetente kétszer maradunk bent 12órázni, így le van dolgozva a péntek. Ez sem teljesen jó így, mert hulla fáradtak vagyunk, és még csak nem is túlóra az egész. Tehát a péntekeket az Audi pihenőnapként tartja nyílván, így a mi cégünk is. Tehát... most jön a lényeg: jelenleg táppénzen vagyok idegi kimerültség miatt. Megteheti azt a cégem, hogy betegszabadságot csak hétfőtől csütörtökig fizet, és a péntek az mínusz órában fog jelentkezni nálam, és utólag le kell dolgoznom? Mert a pihenőnapokra nem fogadja el a táppénzes papírt. Jogilag hol találok erre szabályozást? Lehet, hogy azt megteheti, hogy a pénteket nem fizeti. De engem heti 40órával alkalmaznak, ha pihenő a péntek, ha nem. Azt nekem le kell dolgoznom. Akkor ha beteg vagyok, akkor meg fizessék!!! Hol támadhatom őket meg? Köszönöm!!!

2016. ápr. 14. 22:11
 1/1 anonim ***** válasza:
A betegszabadságot ugyanúgy kell kiadni, mint a szabadságot, tehát a beosztás szerinti napokra. Tehát 12 órás munkanapra 12 óra betegszabadságot kell kiadni.
2016. ápr. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!