Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Megfelelek az FHT-hez szüksége...

Megfelelek az FHT-hez szükséges 30 nap munkaviszonynak?

Figyelt kérdés
Ugyebár az FHT-hez(22800 forint/hó),minimum 30 nap munkaviszony kell,egy éven belül.Nekem 26 napom van közfoglalkoztatásból,és 4 napom van alkalmi munkából.Tehát elvileg megvan amennyi kell.Csak van egy gond!Nem akarja összeadni a napokat az illetékes ügyintéző.Ő azt mondja vagy alkalmisból kell 30 nap,vagy közfoglalkoztatásból 30 nap,vagy rendes szerződéssel 30 nap külön-külön!Ezeket nem lehet összevonni.A törvény azt sehol nem írja ,hogy a közfoglalkoztatásból ,és az alkalmi munkából ledolgozott napokat nem lehet összeadni,és így megfelelni az FHT-hez szükséges 30 nap munkaviszonynak.

2018. okt. 22. 22:29
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Ja ,hogy aki legalább 30 nap időtartamban nem vett közfogalkoztatásban.Értem!!!Ezt pedig csak az önkéntes meloval lehetne összevonni.Nehéz szöveg,egyszerűbben is leírhatnák.Furcsán is van fogalmazva.De ha valaki rávilágít akkor érthető.Köszönöm szépen a korrekt, és megbízható válaszokat!
2018. okt. 24. 19:51
 12/14 A kérdező kommentje:

Nem kaptam határozatot ,csak voltam bent,mondtam nekem idén annyim van amit beleírtam a kérdésbe(26+4)! Erre ő mondta így nem lesz jó,egy fajta munkából kell a 30 nap! Október 29.-én kell bevinnem a papírjaimat az éves felülvizsgálatra.El fognak utasítani,most már én is látom sajnos.Lehetne fellebezni ,csak oda indok is kellene.Az pedig nincs. Vagy van :-) ? 15 nap szokott lenni a határidő utána jogerős lesz a végzés.

Valami beadványt kellene írnom,de ismétlem nem tudok mire hivatkozni.

Dolgozni már nem tudok elmenni az lenne a legegyszerűbb,de sajnos nincs időm október 29. az jövő hétfő. :-( ! Lenyomnék még 4 nap közfogalkoztatást,akkor az elég is lenne.

Az a baj súlyos a szankció,12 hónapra megvonják a pénzt.

2018. okt. 24. 19:55
 13/14 anonim ***** válasza:

A privát üzenetbeli kérésednek eleget téve írok.

Nem látok olyan okot, ami megfelelő alap lenne a fellebbezéshez.

Ahogy a prividben írtad: "Ugyebár más is láthatja a kérdést ,és a rá adott válaszokat , ezáltal aki hasonló gondban van mint én el fogja tudni olvasni 1-2-3 év múlva is."

1 év múlva talán még ez lesz a törvény, de 2-3 év múlva már biztos nem.

A törvények, rendeletek sokszor 1 éven belül többször is változnak, koránt sem biztos, hogy 2-3 év múlva helytálló lesz ez a válasz, ami a mostani törvényeknek megfelel. Még az is lehet, hogy nem is a szociális tv fogja ezt szabályozni, mint ahogy a gazdasági társaságokról szóló törvényt is "beolvasztották" a PTK-ba.

2018. okt. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az információt !
2018. okt. 26. 19:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!