Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 65-70 euró (bruttó) órabér...

65-70 euró (bruttó) órabér elfogadható Ausztriában festésért/burkolásért?

Figyelt kérdés

Vagy ekkora összeg az osztrákok számára túlságosan sok?


Hozzáteszem ALAPOS, jó munkákról lenne szó, tehát odafigyelnék arra amit számukra nyújtanék.


2018. okt. 26. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem napi bért akartál írni?

Havi 180 órában 12600 Euró bruttóban is sok egy csöppet :D

2018. okt. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Itthon is megkeresnek 800.000-1.000.000 forintokat egyéni vállalkozók, akkor ott a 12000 euró nettója (kb. két millió forint) miért lenne sok?
2018. okt. 26. 21:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Te két különböző dologról beszélsz.

Egy alkalmazott havi bérért dolgozik amit rögzítenek a szerződésben, a munkáltató és a munkavállaló között. Továbbá a cég fizeti utána a járulékokat.

Egy cégnek további kiadási is vannak, de ami igazán fontos, hogy a profit után adózik egy cég. Tehát Bevétel-Kiadás=Profit. Még egy munkavállaló a bevétele után adózik. Egy vállalkozó pedig egy meghatározott összegért vállal el egy munkát, amit rögzítenek szerződésben.

2018. okt. 26. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

"Egy vállalkozó pedig egy meghatározott összegért vállal el egy munkát, amit rögzítenek szerződésben."


Tehát ezek fényében újból csak ismételni tudom magam:


"65-70 euró (bruttó) órabér elfogadható Ausztriában festésért/burkolásért?"


Gyk.: Nem holmi alkalmazott órabérére kérdeztem rá, hanem arra, hogy ekkora összeg elfogadható-e a munká(k)ért? (A vállalkozó ad ajánlatot, a megrendelőnek édes mindegy, hogy vannak-e a cégben alkalmazottak, vagy csupán egy ember dolgozik.)

2018. okt. 27. 00:31
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem holmi alkalmazott órabérére kérdeztem rá, hanem arra, hogy ekkora összeg elfogadható-e a munká(k)ért? "


Ahogy már írtam előzőleg is, egy vállalkozó nem órabérét vállal el egy projectet. Az csak a kínálaton és a keresleten múlik, továbbá a te céged marketingjén, hogy milyen projecteket találsz. De előre leszögezném, hogy ha Ausztriában akarsz vállalkozni ahhoz szükség van egy cégre amiben dolgozhatsz te magad is egyedül, de ha nem beszélsz perfektül németül, el se kezd, akkor halott ötlet az egész.

2018. okt. 27. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ezt én értem - ahogy eddig is tettem -, de te meg azt értsd végre meg, hogy nem egzakt pontos dolgokat írtam le, csak azt, hogy akármilyen projektet is vállalnék el, annak az összege (még egyszer ismétlem, nem konkrétumról van szó, csak elméleti feltevés) a 65 euró bruttó óradíjból állna össze.


Gyk.: Olyan munkákat vállalnék el egy nap, mely munkafolyamatoknak (mindegy, hogy egy munka, vagy több, mindegy, hogy egy ember, vagy kettő per nap) bruttó napi összege 600 euróra kell kijöjjön.


Ezért kérdeztem, hogy elfogadható, vagy már nekik is vérlázító a 65 eurós óradíj? (Érted: eddig is tudtam pontosan, hogy nem óradíjban fizetnek, ez vitán felül áll, de 600 eurót per nap nem írhattam ki.)

2018. okt. 27. 08:40
 7/9 A kérdező kommentje:
Németül jól beszélek.
2018. okt. 27. 08:40
 8/9 A kérdező kommentje:
Nos? :)
2018. okt. 27. 15:05
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez csak az én véleményem, viszont szerintem nem működne.

Én itt élek régóta az osztrákoknál, és ha kelet európaiakat dolgoztatnak, akkor maximum az ár miatt teszik, vagy azért mert azok megcsinálják azt is amit az osztrákok nem. Ebből kifolyólag nem hinném, hogy tudnál versenyezni a román vagy az ukrán munkaerővel.

2018. okt. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!