Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A munkáltatóm felmondott.7...

A munkáltatóm felmondott.7 hónap ledolgozott idő után. (Létszám felettivé váltam. Utólag kiderült, hogy csak a nyári szezonra vett fel de ezt elfelejtette közölni Velem tavasszal) Közös megegyezessel akar megvalni tőlem. Mit tegyek? Aláìrjam?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 15:06
 1/6 A kérdező kommentje:
Rendesen végeztem a munkám egyszer sem voltam beteg ez idő alatt,sosem késtem el.Igaz ezt a munkaadóm is mondta,hogy nem a munkám miatt küld el,csak télire sokan lennénk.De ha ezt közli velem tavasszal h csak 6-7hónapra alkamaz akkor nem is vállaltam volna el.Őmeg váltig állítja h mondta ezt a tényt...
2018. okt. 29. 15:11
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Csak akkor írj alá közös megegyezést, ha előnyösebb feltételekkel tudsz távozni, mint felmondás esetén. Gondolok itt végkielégítésre, stb.
2018. okt. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%

Ha nyári időszakra vett volna fel, akkor határozott idejű lett volna a szerződésed, és máris nem lenne ilyen gond...


Igazából sokat nem tudsz tenni. A munkáltató nem mondhat fel neked, csak probléma esetén, vagyis ha magatartási gond van veled, nem láttad el a munkád, stb. Ezért írnak bele közös megegyezést, ez nem felmondás, hanem a munkaviszony megszüntetése (ugyanazt jelenti, csak a terminus más).

Vagyis, ha nem írod alá, akkor most nem mondhat fel, de akarnál te olyan helyen dolgozni, ahol azt várják, mikor rúghatnak ki? Tutira megkeserítenék az életed, elérnék, hogy te akarj felmondani, én ezt nem várnám ki.

2018. okt. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%

A közös megegyezésre azért törekednek a munkáltatók, mert utólag nem támadható meg. Ezzel ellentétben a munkáltatói felmondást meg kell indokolni, és csak törvényben meghatározott okai lehetnek, így az utólag bíróságon megtámadható, és az a munkáltatónak elég nagy tortúra tud lenni.


A végkielégítés is megspórolható így, de 7 hónap után ilyenről úgy sem lehet beszélni.


Emellett a sóherebb cégek meg akarják spórolni az 1 hónapos felmondási időt is, melynek felén fel kell menteni a munkavállalót a munkavégzés alól. Érdemes ezt is átgondolni egy közös megegyezés aláírása előtt, ha esetleg azonnali megszüntetést akar a munkáltató.

2018. okt. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Ne írd alá. Olvasd át a szerződést hogy tényleg nincs-e erre utaló nyom hogy csak bizonyos időre vett fel téged. Ha igen alapból határozott idejűnek kellett volna lennie a szerződésednek, így meg lényegében azt akarja hogy közös megegyezéssel számolj le, mert nem támadható meg jogilag, végkielégítést sem köteles adni stb... Magyarul azt akarja hogy te mondj fel, ezzel az indokkal.

Ne írd alá, csak akkor ha ad némi végkielégítést, másrészt kötelezni nem kötelezhet rá. Ha meg minden áron meg akar válni tőled akkor írja le miért váll meg, és akkor már jogilag támadhatod, de ő sem hülye hogy ebbe belemenjen.

Viszont ha mégsem írod alá, nem fogadod el, és ő sem akarja azt hogy pluszba fizessen, és akkor megfog tartani de úgy széjjel fog szívatni téged hogy önként fogsz majd leszámolni.

Szóval erre vigyázz nagyon.

2018. okt. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
48%

"Utólag kiderült, hogy csak a nyári szezonra vett fel"


Ez már csak azért is érdekes, mert a nyár már kicsit odébb van. Akkor nem október végén kéne ezzel előhozakodni. :)


"Közös megegyezessel akar megvalni tőlem. Mit tegyek? Aláìrjam?"


Ha számodra előnyös, ami a megállapodásban szerepel, és amúgy sem akarsz maradni, akkor nyugodtan írd alá.


Ha maradni akarsz, akkor ne írd alá, de számítsál arra, hogy a munkáltató ki akar majd "nyírni", hogy minél előbb önként és dalolva távozzál.


Te döntesz...

2018. okt. 30. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!