Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tett már valaki rendőrségi...

Tett már valaki rendőrségi följelentést vaterás üzlet kapcsán?

Figyelt kérdés

Mi lett belőle, visszakaptad a pénzt, meddig húzódott el a dolog?

Én tettem, mert az illető hónapok óta nem küldte el a terméket, ami elmondása szerint azóta tönkre is ment, de a pénzt sem utalja vissza, csak ígérgetett mindig, hogy néhány napon belül rendezni fogja, de nem tette....így aztán 4 hónap elteltével rendőrségi följelentést tettem az ügyben.Csak kíváncsi lennék, hogy másnál mi lett a vége az ilyen dolognak...


Köszönöm a válaszokat!


2010. jún. 25. 06:06
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Ezért kell olyanokkal üzletet kötni akiknek sok pozitív-ja van,és ha lehet személyes átvételt szervezni.

Ha ez nem lehetséges akkor meg azt elérni a partnernél hogy adja fel a csomagot,"utánvétes csomagként",azaz ha megérkezik hozzád az áru csak akkor adja át a postás neked ha kifizetted a vételárat,+ csomagküldés árát.

Aki ebbe nem megy bele annak vaj van a füle mögött..simlis.

2010. jún. 25. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

az utánvétes pakk nem védi meg semmitől a vevőt (legfeljebb többe kerül neki és kap egy-két téglát)...viszont az eladónak plusz kockázat, mert ha nem veszik át a csomagot sok pénzt bukik rajta, és ugye eladóként nem lehet a vevő pozitívaira alapozni, hiszen nem tudhatod ki a vevő



amúgy meg, a rendőrségi feljelentéstől nem fogod a pénzed visszakapni, ahhoz fizetési meghagyás kell vagy polgári per...bár akartak valami olyan törvénymódosítást, hogy pont az ilyen piti kis csalók miatt a büntetőper során kötelezzék a visszafizetésre az elítéltet...

2010. jún. 25. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát az eladónak kizárólag pozitív visszajelzései voltak, másoktól nem is vásárolok, de ahogy később megtudtam, vannak, akik több regisztrációt csinálnak maguknak különböző bankszámlaszámokról, és aztán fiktív adásvételeknél saját magukat dicsérgetik, hogy megbízhatónak tűnjenek.....az utánvét pedig, hát elég költséges dolog, és a postaköltséget ugye általában a vevő állja, és az is igaz, hogy nagy kockázata van a dolognak az eladó részéről is stb., de azt az előző már leírta részletesen....Igazából nem olyan nagy összegről van szó, kb 3000 Ft., a följelentést is csak inkább azért tettem, mert idegesített a pofátlansága....mint később kiderült, másokkal is hasonlóképpen járt el...
2010. jún. 25. 08:07
 4/7 anonim ***** válasza:

És abba belegondoltál-e, kérdező, hogy esetleg te fogod megütni a bokádat emiatt? Mert ha már feljelentést tettél (gondolom, csalás miatt), akkor a csalási szándékot is bizonyítani kell majd. Vagyis, hogy eleve úgy vette át a pénzt tőled, hogy esze ágában se volt fizetni. Ha mondjuk lenne erről valami hangfelvételed, amin ezt mondja, vagy más hasonló, akkor más a helyzet, de neked van ilyesmi? Ha nincs, akkor hogyan bizonyítod, hogy ez volt eredetileg a szándéka? Simán mondhatja azt, hogy ő ugyan nem akart átverni, csak miután megrendelte az árut, megrendült az anyagi helyzete, és átmenetileg nem tudott teljesíteni. De bízott benne, hogy majd ez hamarosan rendbejön, kért is tőled haladékot, de mivel fizetési meghagyást nem kapott tőled, abban a hiszemben volt, hogy adni fogsz rá neki időt, hogy az összeget összeszedje.


Hát, szerintem egy ilyen nyilatkozat után, ha más bizonyíték nincsen, akkor a rendőrség le fogja zárni a nyomozást azzal, hogy nem történt bűncselekmény, hiszen a csalási szándék nem bizonyítható. Ez így még gondolom nem okozna neked túl nagy gondot, ha nem, hát nem.


Csakhogy. A feljelentgetés nem játék (mivel annak nyomán más akár börtönbe is kerülhet), ezért a törvény a sikertelen feljelentéseket szankcionálja. Szerintem ha megszüntetik a nyomozást, akkor számíthatsz arra, hogy a rendőrség hivatalból fel fog jelenteni téged hamis vád bűncselekménye miatt. És, mivel a rendőrség egyúttal megállapította, hogy nem történt csalás bűncselekménye (tehát alaptalanul vádaskodtál), a hamis vád megtörténtét nem is kell már különösebben bizonyítani mikor majd TE felelsz emiatt büntetőbíróság előtt.


Hoppá. Vadászból üldözött. Belegondoltál-e ebbe a lehetőségbe, kérdező?

2010. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

14:10 ismeretlen tettes ellen kell feljelentés tenni..a rendőrség meg nem fog nyomozni, mert 20 ezer alatt szabálysértés, így a lakcím szerint illetékes jegyzőnek fogja az ügyet átpasszolni...a jegyző meg vissza fogja küldeni a rendőrségnek, amennyiben több ilyen ügy lesz


ha átvernek igenis feljelentést kell tenni, a sok internetes csaló pont arra játszik, hogy pár ezerért nem megy senki a rendőrségre...meg kéne változtatni a mentalitást és nem lenne ennyi csaló meg kisstílű pitiáner bűnöző

2010. jún. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1:


"14:10 ismeretlen tettes ellen kell feljelentés tenni.."


Ez azért nem ilyen egyszerű ám... Ha mondjuk papíron ismeretlen tettes ellen teszel is feljelentést, de a feljelentésből viszont jól látszik, hogy konkrét személy ellen irányul ("nem tudom ki volt, de ott lakik a Bajcsy utca 165-ben..."), attól még simán meg fog állni a hamis vád bűncselekménye. Nem beszélve arról, hogy a jelen esetben (a dolgok természetéből adódóan) nem is lehet ismeretlen tettes ellen tenni, hiszen egy konkrét vevővel van bajod akivel szerződést kötöttél, nem pedig egy álarcos tolvajjal.


2. Az meg, hogy ez a csalási oldalról nézve csak szabálysértés, az még nem zárja ki azt, hogy a hamis vád oldaláról viszont már bűncselekmény legyen! Nézzük csak, mit mond a Btk:


235. § Aki

a) mást nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy szabálysértési hatóság előtt szabálysértés, illetőleg nyomozó hatóság, ügyész, bíróság vagy a fegyelmi jogkör gyakorlója előtt fegyelmi vétség elkövetésével hamisan vádol,

b) más ellen szabálysértésre vagy fegyelmi vétségre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz az a) pontban megjelölt hatóság tudomására,

vétséget követ el, és egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


--


No lám, a szabályértési hatóság előtt tett feljelentés miatt is börtönbe lehet kerülni.

Szerény véleményem szerint ez egy olyan tyúkper, amiből mindenképp csak a feljelentő jöhet ki rosszul. Már csak a miatta való idegeskedés miatt is.

2010. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Khmm...érdekes vita alakult itt ki :)Látom egy igazi szakértőhöz van szerencsém, viszont azt azért elárulnám, hogy a rendőrségi följelentés nem csak amolyan kicsinyes, rosszindulattól fűtött bosszúként pattant ki az agyamból, hanem miután a vaterát tájékoztattam az esetről, akkor a vatera ügyfélszolgálata javasolta, hogy jelentsem a dolgot a rendőrségen.Abszolút nem tartok attól, sőt kizártnak tartom, hogy úgymond rosszul jöhetnék ki a dologból, ugyanis a vatera szabályzata szerint is az eladó kötelező átadni a tőle vásárolt terméket, amennyiben ennek pedig valami váratlan akadálya keletkezne, akkor természetesen vissza kell fizetnie a vételárat.Nem kell ezen sokat bizonygatni, ugyanis a terméklapon egyértelműen látható, hogy én megvásároltam tőle az adott terméket, a pénzt átutaltam, később ő elismerte e-mail-ben, hogy a termék állítólag összetört, és ígérte a pénz visszautalását a számlámra, ennek viszont a számlámon nyoma nincsen.A befizetésről szóló bizonylatot az ő bankszámlájára, valamint az e-mail-es beszélgetésünket természetesen nyomtatott formában mellékeltem, ahogy azt a vatera javasolta is.....tényleg nem értem, hogy hogyan lehetne ebből azt kihozni, hogy a dolog alaptalan lenne.Egyébként nem csalásért tettem följelentést, hanem szabálysértésről van szó, ahogy azt az egyik válaszoló le is írta.A rendőrségen egyáltalán nem voltak meglepődve, és abszolút jogosnak tartották a följelentést, a rendőrök szerint rengeteg ilyen ügyük van, és aki közvetlenül előttem volt bent az illetékes nyomozónál följelentést tenni, az gyakorlatilag ugyanúgy járt, mint én.Ahogy már elmondtam, nem arról van szó, hogy ez a 3000 Ft. most földhöz vágott volna, hanem szerintem az ilyen pofátlan, link alakokat ki kell szűrni valahogy.....lehet, hogy anyagi nehézségei voltak, még azt is megérteném, de akkor azt kellet volna írnia kb, h " elnézést, anyagi nehézségeim támadtak, ekkor meg akkor tudom rendezni a dolgot, egy kis türelmet kérnék"....vagy hasonlót...ehelyett ő valamennyi megkeresésemre úgy reagált, h "húúú teljesen ki ment a fejemből, holnap az lesz az első, hogy utalom a pénzt!!".....aztán semmi....4(!) hónapon keresztül, közben meg vagy 5 alkalommal ígérte meg, hogy másnap rajta lesz a számlán a pénz.Lehet, hogy valóban nem szisztematikus csalásra, átverésre ment ki a játék, hanem az eladó egyszerűen link és lusta...akkor viszont legyen annyi önkritikája, hogy ne akarjon üzleteket kötni az interneten.
2010. jún. 25. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!