Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerinted jó üzlet így részlet...

Szerinted jó üzlet így részletre házat venni?

Figyelt kérdés

A házat 3,5 millióért adnák. 90nm-es tégla, falun. Van rajta közel 500ezer ft közüzemi tartozás.

Az eladó belemenne abba, hogy kifizetjük a tartozást (ez lenne az előleg) a fennmaradó 3milliót meg havi részletekben. A nevünkre akkor kerülne amikor ki lett fizetve az utolsó részlet is. Persze mindez ügyvéd előtt írt szerződéssel.

Persze a közüzemi dolgokat vissza kell köttetni...az vajon mennyi lehet?


2011. aug. 11. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy ügyvédet kérdezz meg. Vagy majd 12 éves pistikéknek hiszel?
2011. aug. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Természetesen meg fogok kérdezni ügyvédet is csak kíváncsi voltam mások véleményére is:)
2011. aug. 11. 20:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Majd írd le légyszíves, hogy működik-e a részletfizetés.

Százszor jobb, mint a bank.

2011. aug. 11. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szerintem


- minimum 50% azonnali tulajdonrészt kell hogy kapjál, hogy legyen beleszólásod az ingatlan sorsába.


- nem úgy kéne, hogy majd ha kifizetted akkor kerül a nevedre, hanem úgy hogy a nevedre kerüljön, de az szálljon vissza az eredeti tulajra, ha nem teljesíted a feltételeket.


Mindenképpen kérdezz meg több egymástól független ügyvédet, esetleg úgy is mintha te akarnád eladni az ingatlant, hogy mondja meg milyen veszélyek lehetnek. Így mindkét oldalt ismerni fogod.

2011. aug. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem rossz ötlet! Köszönöm szépen!:)
2011. aug. 11. 22:18
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem ingatlan, de hasznos hozzászólások itt:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__banki-ugye..

2011. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nos végül milyen papírt írtatok? Hasonló helyzetben vagyok,köszönöm.
2014. febr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elolvastam az összes ilyesmi kérdést,de csak itt láttam olyat,amit 4-es ír.Egyébként mindenhol azt az eljárást javasolták,amikor csak a kifizetés után kap tulajdonjogot a Vevő.Viszont tényleg jó lenne már a szerződéskötés pillanatában az az 50%,vagy valami bejegyzés a tulajdoni lapba,akár 100%-ra vonatkozólag,mely visszaszállna az Eladóra,ha a Vevő nem teljesít.Van ilyen?Köszi előző voltam.
2014. febr. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!