Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha nem tudom kifizetni a...

Ha nem tudom kifizetni a tartozásom mert irreálisan nagy összegről van szó, akkor börtönbe kerülök?

Figyelt kérdés
Tegyük fel kötök valami üzletet, és nagy pechem van, vagy beüt valami gazdaságválság vagy bármi ennek következtében felhalmozok 250millió forint tartozást, nekem pedig van mondjuk összvissz 3 millió forintom, házam egyéb értékem nincs. Ilyenkor mi van? börtönbekerülök, ha nem tudok fizetni? vagy csak hajléktalan leszek?:D

2018. nov. 6. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Ugye, nem valós esetet írtál, hanem túl akarsz járni a bank eszén? Csakhogy ők sem hülyék! Lehetetlen 250 milliós adósságot csinálni, miközben csak 3 milliód van. Abszurdnak találom. Hitelhez kezes kell, ha nm tudsz fizetni, fizet a kezes. Ha nem ilyen vonalon történt, akkor hogyan lehettél ennyire felelőtlen, hogy ekkora adósságot halmoztál fel és egyáltalán - hogyan érted ezt el? Ábrándozol valamin, de nem jön be...
2018. nov. 6. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

250 millió tartozást nem fogsz felhalmozni, ha semmilyen fedezetet nem tudsz felmutatni.


tudom, vannak itt gyakorin is néhányan, akik fel merik tenni a kérdést, hogy ki fektetne be a hihetetlen ötletükbe...de nyilván ilyen feltételekkel senki nem is adna kölcsön se.

2018. nov. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nyugi nem halmoztam fel semmit. Csak szimplán felmerült a gondolat, hogyha valahogy mégis megtörténne ilyen... mondjuk nem tudom tőszde pl hogyan múködik (lehet hülyeséget írok) de ha vennék valami részvényéket és adna hozzá a bróker 250milliót és elveszíteném, akkor olyankor mi van? Na tőszdésé példa azt hiszem lehet egész jó, mert ott mondjuk nem tudhatja az ember előre mi lesz és ha bukik ekkorát és nagy minuszba kerül, amit értelemszerűen nem tud fizetni? akkor mi van? börtön? vagy mit csinálnak ilyenkor az emberrel, mert végülis nem tehet róla, rosszul döntött, de nem szándékosan akart kárt okozni. ilyen megy a börtönbe?
2018. nov. 6. 20:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Miert adna neked a broker 250 milliot? Honnan veszel ilyeneket?
2018. nov. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor kerülhetsz börtönbe ha hitelezési csalást követsz el.
2018. nov. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tőzsdén pl 800-szoros tőkeáttétellel tudsz ekkora adósságot csinálni. Ez úgy működik, hogy 3 milliót fektetsz be, de 800-as tőkeáttétellel valójában a 800-szorosát, azaz 240 milliót kockáztatsz. Ha nyersz, a nyereség is ennek megfelelően 800-szoros, ha veszítesz, akkor a veszteség is.
2018. nov. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
800 helyett 80, bocs
2018. nov. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs börtön, csak behajtási eljárás. Ha semmid nincs, akkor behajthatatlan lesz a tartozás és vagy várnak, amíg örökölsz, vagy elévül közben.


Ha van valami vagyonod, akkor annak értékesítéséből térítik a tartozást. Ha nem az egész térül meg, akkor belépnek az első pontban felsoroltak.

2018. nov. 7. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!