Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kötelező-e minden vásárló...

Damn kérdése:

Kötelező-e minden vásárló kiszolgálása a boltban?

Figyelt kérdés

Megtagadható-e akár ránézés alapján, hogy bármelyik vásárlót ne szolgálja ki az adott eladó, legyen az a saját boltja vagy csak alkalmazott.

Úgy emlékszem, hogy valamelyik fogyasztóvédelemmel kapcsolatos törvényben még régebben olvastam, hogy nem tagadható meg a vásárló kiszolgálása még akkor sem ha az a te boltod.

Kérlek ne menjünk bele abba, hogy részeg vagy nem elfogadhatóan viselkedik valaki vagy bármilyen szélsőséges példát hozzunk fel. Ha te bemész a boltba, jól öltözötten normálisan viselkedve, megtagadhatja-e a boltos, hogy kiszolgáljon.

Ha megtagadható ha nem kérlek a törvénnyel kapcsolatos linket szurjatok be, vagy csak tippeket hogy hol nezzek ennek pontosan utana. Koszonom



2018. nov. 12. 14:18
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Nekem 15 évig volt büfém, a bunkó suttyó kötekedős vendégeket nem szolgáltam ki, arra hivatkozva hogy ittas személyeket nem szolgálok ki.
2018. nov. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
#11 - a kerdes nem az volt, hogy Te mit csinaltal, hanem az, hogy a torveny mit mond. Olvasd el kerlek megegyszer.
2018. nov. 13. 09:24
 13/14 anonim ***** válasza:
25%
Nem kötelező annak a vevőnek a kiszolgálása aki nem felel meg a bolt házirendjének. Sőt be sem léphet a boltba. Ha azt írja a házirend hogy kék kabátban nem lehet bemenni akkor a kék kabátosok nem mehetnek be.
2018. nov. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Az a baj hogy ilyet valami szarházi hatalommal visszaélő fingmanó szoktak legtöbbször nyomni.pl velem is eljátszotta leszarozta a péksütim meg flegma volt aztán még neki állt feljebb meg elkezdett hatalommal visszaéléssel próbálkozni meg zsarolni.miközben ő volt velem tapló és nem türtem.
2020. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!