Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha egy weboldalon rossz árat...

Ha egy weboldalon rossz árat tüntettek fel, kötelesek azon az áron adni?

Figyelt kérdés

Leadtam egy rendelést valamire, majd megírták, hogy rossz áron rögzítették a honlapon, korrigálják.

Kicsit bosszant a dolog, megírjam nekik, hogy szerintem ez nem így működik?

És ha nem adják meg azt az árat, akkor bunkóság facebook, vagy google értékelésen 1 csillagot adni?


2018. nov. 14. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én megírnám, igen.

Jártam már úgy, hogy neten ki volt írva egy bolti ár, amennyiért x üzletben lehetett kapni valamit. Bementem, ott drágábban volt kitéve. Közöltem, hogy márpedig én nem ennyiért láttam és csak ezért jöttem. Kérték, hogy mutassam meg a hirdetést a honlapjukon, hívták a boltvezetőt és odaadták annyiért, amennyiért a neten láttam. Ez így korrekt.

Van ismerősöm, aki az ilyen "rossz áron meghirdetett" repülőjegyekre utazik pl. Ha már "megvásároltam", rányomtam a megvétel gombra, esetleg ki is fizettem, akkor ennyi. Ha nem, akkor mehet az 1 csillag simán. Megtévesztés, ha valami sokkal olcsóbban kerül meghirdetésre, mint amennyibe ténylegesen kerül. Akkor is, ha emberi hiba okozta a félreértést és nem direkt akarnak átvágni.

2018. nov. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Azért pofátlanság is lehet ilyenen nyerészkedni, ha látod, hogy valami 10000 Ft reális ár helyett csak 1000 Ft.
2018. nov. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
35 helyett 28-ért volt feltüntetve. Több honlapon 40 és 34 között mozog.
2018. nov. 14. 15:51
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben létrejött a szerződés akkor már nincs visszaút.


A szerződés akkor jön létre, ha:

- A rendelésedet visszaigazolja a webshop (nem azt, hogy megkapták, hanem, hogy befogadták, rögzítették, stb...)

VAGY

- Ha engedték kifizetni, ez esetben automatikusan megtörtént ugye a szerződés


Ha csak lenyomtad a megveszem gombot és nem kaptál visszaigazolást vagy csak annyit, hogy vették a szándékot és majd kapsz egy visszaigazolást a rendelésről akkor nem kötelesek odaadni.

2018. nov. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem kötelesek, de ha úgy, akkor pontozd le őket.
2018. nov. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Attól függ. Ha irreálisan nagy az árkülönbség, egyértelmű, hogy el lett írva, akkor nem kötelesek teljesíteni. Pl. egymillió helyett százezret írnak és hasonlókra gondolok. Emlékeim szerint volt is egy ilyen eset évekkel ezelőtt, akkor a vevő bíróságra vitte az ügyet, mert azt hitte, ha játssza az eszét, akkor neki lesz igaza, de elmarasztalták végül.
2018. dec. 6. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!