Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mi a teendő, ha be akarok...

Mi a teendő, ha be akarok perelni egy céget? Egyáltalán be tudom őket perelni ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Munkaszerződés nélkül foglalkoztattak. Felajánlották a bújtatott munkavállalás lehetőségét de nem éltem vele. 2 hónapért 100 000 ftot ígértek, hogy kifizetnek (projektalapú működés miatt, de méltatlanul kevésnek érzem), de azóta se tették meg. Most úgy tűnik, hogy van egy cég aki ezt kiszámlázná és megkapom ezt a hatalmas nagy összeget a munkámért... ezen okokból be lehet perelni egy céget? És ha igen, mi a menete?

2018. nov. 14. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Beperelheted őket, ehhez annyi kell, hogy elmenj egy ügyvédhez és előadd a problémád. Ha neked van igazad akkor a cég az első ügyvédi felszólításra fizetni fog, mert egy munkaügyi perben megcincálják őket.
2018. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%

"Felajánlották a bújtatott munkavállalás lehetőségét de nem éltem vele. 2 hónapért 100 000 ftot ígértek, hogy kifizetnek (projektalapú működés miatt, de méltatlanul kevésnek érzem), de azóta se tették meg"


Tehát akkor foglaljuk össze: ha jól értem, elvégeztél nekik egy munkát úgy, hogy nem volt munkaszerződésed (vállalkozóként enélkül én eleve el sem kezdek dolgozni, mert addig nem tudom, hogy mit akarnak tőlem), a munka elvégzése után pedig nem fizetnek ki.

Hát igen, az a fekete munka átka...

Amúgy van vállalkozóid ? (nyilván nincs, mert más számlázná le, ami megint szabálytalan)


Váltsd ki a vállalkozóit, adózzál belőle és akkor lesz jogalapod beperelni egy céget.

Így jobban jársz, ha mélyen hallgatsz, hiszen munkaszerződés nélkül dolgoztál + még fiktív számlát fog kibocsátani egy cég.

Ha beperelnéd őket, bukna mindhárom fél.

2018. nov. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Be lehet, de téged is meg fognak baxni, lévén asszisztáltál a fekete munkához...
2018. nov. 14. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Téged fognak megbüntetni.

Amúgy azt írod hogy meg fogod kapni. Akkor meg mi a bajod?

2018. nov. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
29%

Munkaügyi bíróságra elmész és mindent elmondanak.

A Munkaügyi Főfelügyeletnél is bejelentheted az esetet, meg fogják büntetni őket.

2018. nov. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Elmész egy ügyvédhez, elmondod a problémádat és ő megmondja, hogy van-e értelme ügyet csinálni belőle.
2018. nov. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!