Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A Medicina EÖP milyen pénzből...

A Medicina EÖP milyen pénzből tud GYES, GYED, CSED extra pénzeket kifizetni, meg szüléskor 750000 forintot? Ezt az állam adja?

Figyelt kérdés

2018. nov. 15. 16:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, ezt te fizeted be, majd az állam ad rá 20% adójóváírást a személyi jövedelemadódból.


Tehát, befizetsz mondjuk 2018-ban összesen 700.000 Ft-ot. 2019-ben jóváírnak rá 140.000 Ft-ot (minusz kezelési költségek kb. 30.000 Ft), így lesz a számládon 2019-ben adóbevallás után 840.000 Ft-od. Ennyivel kevesebb adót fizetsz be a kasszába.

Ha baba születik, akkor ki tudsz venni egyszerre 750.000 Ft-ot (aminek a nagy részét te gyűjtötted össze). Vagy a fizetésed és a GYED GYES közötti rést töltheted ki vele. Vagy költheted gyógyszerekre, orvosi kezelésekre (bár én úgy látom, hogy az orvosok gyűlölik, mert számlát kellene adniuk hozzá, meg szerződni az egészségpénztárral).

2018. nov. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem 840.000 Ft-od, hanem csak 810.000 Ft-od lesz, tehát a levonás utáni adójóváírás az "ajándék". Egy évben amúgy max. 150.000 Ft adójóváírást igényelhetsz, azt is csak akkor, ha befizettél annyi személyi jövedelemadót.
2018. nov. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ez minden pénztárnál van?


Én nem értem ezt az egészet. Ha támogatni akarnak valakit, akkor miért nem támogatják közvetlenül, miért kell harmadik félen kersztül költségeket levonva támogatni, és csak azokat, akik véletlenül találkoznak ezzel a lehetőséggel egyáltalán, ami nyilván mindenkinek megéri, ha tud róla.

2018. nov. 15. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!