Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ez évben megkezdett max.5 nap...

Ez évben megkezdett max.5 nap szabadság átviteléhez a jövő évre kell külön munkáltatói engedély?

Figyelt kérdés
Azt mondták a cégnél, hogy aki bármilyen formában (a kérdésben leírtat is beleértve) át akar vinni szabadságot jövőre, az csak vezérigazgatói engedéllyel teheti meg. Én úgy tudom, hogy az idén megkezdett max. 5 nap lehetősége az jár mindenkinek.

#munkaszabadság
2018. nov. 18. 16:28
 1/2 anonim ***** válasza:

Általában kell munkáltatói engedély mindenféle szabadságoláshoz. (kivéve talán a szülési szabadság kiadását).

Évente csak 7 nap szabadságot lehet kivenni saját kérésnek megfelelő időpontban. Ha ebben az évben még maradt ebből a saját kérésre kiadható keretből, akkor azt kiveheted január elején is.


De ezek csak a száraz szabályok, szerintem érdemes az engedélyt megkérned, aztán megmondják mi lesz. Amúgy is a 15 napos értesítési idő miatt már nincs túl sok lehetőség a szabadságok decemberi kiadásra, különösen ha sok nap van még.

2018. nov. 18. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha a szabadságolásod folyamatos, és nem tudják kiadni/nem tudod kivenni a teljeset ebben az évben, akkor a következő évre abból 5 nap átmehet. De csak folyamatos szabadság esetén, tehát megszakítani nem lehet.


Mivel tartanak a cégek a bírságolástól - attól függetlenül, hogy a jogszabály ezt engedi - valószínűleg ezért kötötték vezérigazgatói engedélyhez. Egyébként is a cég adja ki többnyire a szabadságot, tehát neki kellene gondoskodnia arról, hogy még az adott évben az összes ki legyen adva.

Tehát ez nem egy dolgozói döntés, hogy így szeretném, hanem egy olyan helyzet, amikor más megoldás nincs.

2018. nov. 19. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!