Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagy szerencsejáték függőségbe...

Nagy szerencsejáték függőségben szenvedek, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hello! A segítségeteket szeretném kérni. Kb másfél évvel ezelôtt bekerültem egy kaszinóba az egyik haverommal egyik este. Ez a másfél év alatt brutálisan rákattantam, és nem tudok leállni. Eleinte minimáltéttel játszottam,és örültem ha nyertem 2000forintot is. Egyszer történt,hogy kistéttel nyertem egy nagyobb öszegett,és azóta szinte csak nagy tétekkel játszok. Ahogy egy kis pénzt kapok a szüleimtôl az elsô dolgom az az, hogy elmegyek kaszinózni,és az esetek 80%-ban elveszítem az utolsó pénzemet is és 0-val megyek haza. Nem vagyunk szegények,hogy a játékkal több pénzhez jussak,az anyagi helyzetünk korrekt,semmiben sem szenvedek hiányt. A szüleim egy ideje rájöttek, és szépen mondták, hogy még van esélyem abbahagyni, én megígértem nekik, aztán megint a kaszinóba kötöttem ki. Olyan sokszor járok oda, hogy már szinte az összes itteni kaszinókban névszerint ismernek. Már odáig fajultak a dolgok, hogy a szüleimtôl kapott pénzt eljátszottam, és pénzt kértem a barátomtól, hogy ne tudják meg otthon, hogy megint játszani voltam. A barátaimnak a pénzt idõvel, de sikerült visszaadnom. Sajnos már a lopás is megtörtént, mivel tudom, hogy hol van anyukám spórolt pénze, néha abból is el-el vettem pénzeket, volt amikor visszaraktam, de több esetben eljátszottam a pénzt. Volt egy pár alkalom amikor rájött, és csak én lehettem mivel együtt élünk ketten. Mostmár több pénzt nem lopok soha többet, ezt sikerült megbeszélni anyukámmal. Hamarosan megjön a ösztöndíj, ami egy elég szép összeg, de attól félek, hogy az is a nyerôgépbe fog kerülni. Apukámmal beszéltük,hogy elkellene mennem pszichológushoz,de mivel felénk magyar pszichológus nincsen ,ezért nem nagyon érteném meg magam vele,mert nem nagyon beszélem az itteni nyelvet. Most érzem úgy,hogy itt kell segítséget kérnem. Nem szeretném azt,hogy ez tovább fajuljon,mert nem szeretném,ha ez miatt a jövendőbeli családom(feleség,gyerekek) kárára menyjen,és ne agyj isten elveszíteném őket emiatt. Kérlek adjatok valami tanácsot ezzel kapcsolatban,értelmes tanácsokat várok,hogy nektek,vagy esetleg valami ismerősötök,hogy rázódott ki ilyen helyzetből. Előre is köszi a válaszokat :) Bocsi kicsit hosszú lett,de úgy gondolom,hogy segítseni tudjatok,mident lekell írnom. 20/F

2018. nov. 19. 16:59
 1/9 anonim ***** válasza:
60%
Melyik országban élsz?
2018. nov. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A helyedben feltennék mindent egy lapra. Abbahagynám, aztán majd meglátjuk, mi lesz.
2018. nov. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ausztria, nemrég költöztünk ide
2018. nov. 19. 22:56
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Én a helyedben csinálnék egy helyet, amit teleraknék játék gépekkel, és ott szórakoznék magamnak. Soha nem értettem az ilyen embereket mint te, eleve úgy vannak beállítva a gépek, hogy ne nyerjél. Olyan mintha kidobnád a lóvét az ablakon. Magyarországról olcsón tudsz vásárolni nyerőgépeket mert kivonták őket a forgalomból.
2018. nov. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha élvezed a kockázatot, de nyerni is akarsz, akkor tanulj ezt-azt a kriptovalutába fektetésről meg a startup vállalkozásokba fektetésről, úgy azért nagyon nem borítékolható, hogy később is bukó lesz.
2018. nov. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
"úgy azért nagyon nem borítékolható, hogy később is bukó lesz." A startupok 90% eleve bukó akkor inkább maradj a rulettnél ott ha színre raksz akkor is van 48,6% esélyed a nyerésre.
2018. nov. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem játszani akarok,hanem leakarok szokni róla. Te ezt nem értheted mert nem estél bele ebbe a dologba.
2018. nov. 20. 21:41
 8/9 anonim ***** válasza:
A startupoknak akkor max 20%-ába kéne fektetni, abba is úgy, hogy benne legyen az a 10 minél nagyobb részarányban. Vagy te így mindenbe szoktál?
2018. nov. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én a helyedben azt tenném, hogy megadnám magamnak "hogyha mégegyszer játszol, akkor ezen a héten már nem ihatsz sört" vagy valami. Az ilyen kis apróságokkal lehet önuralomra sarkallni az agyat.
2018. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!