Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki milyen kis összegű befektet...

Ki milyen kis összegű befektetéseket csinált már? Inspirációra van szükségem.

Figyelt kérdés
Minél kisebb összegből amolyan passzív, vagy kevés munkát igénylő befektetéseket keresek (maximum 1m ft-ig). Lényeg, hogy ne kelljen hozzá nagy szakértelem, nem is várom el, hogy meg lehessen belőle élni. Bármilyen jellegű lehet. Vettem már bitcoint, gondolkodtam már mészáros részvényekben, ott nem voltam elég merész időben megvenni. Vettem olcsón eurot és adtam el drágábban, rendeltem kínából dolgokat amit itthon adtam el, üzemeltettem kávéautomatát, gumilabda automatám most is van. Szóval bármi érdekel amiből pénzt lehet csinálni.

#befektetés #inspiráció #kis összegű befektetés
2018. nov. 20. 00:24
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem annyira passzív egyik sem...


Első Bt-met ( számtech webáruházat 200.000 ft-os hitelkártyából hoztam létre, 12 éve működik még mindig, igaz időközben 4 év után már eladtam )


Önképzés, nemzetközi szakmai tapasztalat szerzésre 50.000 Ft induló tőke, amiből éves 4-5 M Ft nettó jövedelem keletkezik és ingatlanokba ( kb 10 millió ) és további képzésekbe ( 1,2 millió Ft tandíj ) került befektetésre még az árak növekedése ( Csok, ltp láz,kedvezményes áfa stb hatása) előtt .


5000 Ft-os cafeteria utalványon vásárolt, 500Ft/ db áron leárazott számlázó program vaterán eladva 7-21.000Ft/ db áron.


Tőzsde: Daytrade 150.000 Ft beugróval, 480.000 Ft maxon állt meg, de deviza kereszten vissza is bukott.


Adószámos magánszemélyként projektmenedzsment és pályázatírás, ingatlanbérbeadás.


Kezdő vállalkozásoknak, inkubátorház jelleggel, szolgáltató ház létrehozása, 3 éves határozott idejű szerződésekkel, 6 évre leszerződve, teltházzal működik.


Iskolabüfé 400.000 Ft indulóval, éves szinten 10-12 millió bevételt termel, egy fő alkalmazottal 5 éves szerződés mellett, amit a bérbeadás, projekt menedzsment termelt ki.


Streetfood büfé 10 éves szerződés mellett, 300.000 Ft-ból létrehozva, éves 6-8 millió Ft körüli bevétellel, amit az iskolabüfé termelt ki.


Foodtruck cca. 2 milliós bekerülési értéken, amit az előző két üzlet termelt ki. Éves szinten kb. 5-7 millió bevétellel hétvégi rendezvényeken.


Másik ingatlanból appartman és lakásétterem van kialakítás alatt, amit ezek összessége termel ki.


Ha nagyon le akarom sarkítani, akkor 200.000 Ft + 50.000 Ft egyszeri befektetésből, visszaforgatva a profitot elérhetők voltak ezek, de meg is kellett érte, velük dolgozni, szóval nem hátradőlős befektetések, max egy idő után alkalmazott, bérbeadás stb kapcsán már nem igénylik a személyes közreműködést.

2018. nov. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szép történet! Pontosan ezekre vagyok kíváncsi! :D
2018. nov. 20. 10:52
 3/3 anonim válasza:
Vegyél akkor 1 milláért államkötvényt. Az tuti hozam, semmit sem kell vele foglalkozni, kockázat szinte nulla. Viszont a hozam se nagy sajnos...
2018. dec. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!