Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szerintetek érdemes lenne...

Szerintetek érdemes lenne befektetni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Egy olyan utca végén lesz (öröklés) föld területem, ami egy viszonylag új utca, kb. 30 éve kezdtek el építkezni ide, és most teltek be nemrég az építkezési telkek(az utcában). Szerintem biztos lenne igény rá, ha telkek lennének itt is.

Először is, ha közművesíteni akarom az itteni földet (így kb. 5 telek jönne ki, viszont elég hosszú a föld, ha két sorban lennének kisebb telkek 10 is kijöhetne.)

Semmi kétségem afelől, hogy lenne vevő idővel a telkekre, és megéri közművesíteni őket, a kérdés inkább az, hogy az önkormányzat ezt megengedné-e? Az önkormányzattól függ, hogy engedik-e közművesíteni a telkeket itt, nem? (Illetve rendes út sincsen már itt, jelenleg, csak földes út van.) Az ilyesmit egy átlagos önkormányzat engedélyezni szokta, ugye?

Szóval az a tervem, hogy először megkérdezem, hogy engedélyeznék-e a telkek közművesítését, hogy rendes telkeket alakítsak itt ki, ha igen, akkor szerintem megérné megvennem a további föld területeket is, amin még kb. 5 (ha két sorban lennének 10, az-az már összesen 20 kisebb) telket lehetne kialakítani.

Mi a véleményetek az ötletemről? Szerintetek megvalósítható? Érdemes lenne megvennem reális áron a további 5(10) teleknek megfelelő területet, vagy inkább örüljek, ha ez itteni 5-öt megtudom csinálni, eltudom adni?


2018. nov. 20. 15:54
 1/2 anonim válasza:
Honnan tudjuk mi azt, hogy "ott" (???) el fognak-e menni a telkek. De eleve nem értem minek írtad ki a kérdést ha még nem tudod, hogy lehet-e közművesíteni. Előbb az kellene megtudnod.
2018. nov. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Az ilyesmit egy átlagos önkormányzat engedélyezni szokta, ugye?"


nagyon szívesen engedélyezik csak viszont neked kell kifizetned a közműveknek az utcába hozatalát amely sok sok millió forint, ha meg aszfaltburkolat alatt van akkor duplaannyi.

2018. nov. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!