Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Jövőre tényleg vámmentes lesz...

Jövőre tényleg vámmentes lesz japánból rendelni?

Figyelt kérdés
Tehát a vámköltséget sem kell kifizetni ha veszek onnan valamit?

2018. nov. 25. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Tudtommal Japán nem csatlakozik az EUhoz, tehát nem.
2018. nov. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De aláírt az unióval vmi egyezményt, ami jövő jan.1-től lép életbe.


[link]

2018. nov. 25. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem minden lesz vámmentes és ami igen, az is fokozatosan, pl. az agrártermékek 85%-a lesz vámmentes. Az egyezmény értelmében Japán eltörli többek között az európai borokra, sajtokra sertéshúsra és bőripari termékekre kivetett vámokat, az EU pedig nyolc év alatt fokozatosan kivezeti az eddigi 10 százalékos vámot a japán autókra.

Szóval ne reménykedj, hogy a műszaki cikkeket vámmentesen lehet Japánból behozni.

[link]

2018. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én parfümöt szeretnék 😅
2018. nov. 25. 18:17
 5/8 anonim ***** válasza:
Az ÁFA a sok nem a vám.
2018. nov. 25. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, csak az érdekelt volna hogy pl a vámeljárás megmarad e a költségeivel együtt, de ezek szerint meg...rendeltem már onnan illatszert és az ÁFÁ-n kívül, a vámköltség sem esett jól a papírmunkáról nem beszélve. De akkor ugyanaz lesz gondolom mint eddig.
2018. nov. 25. 19:09
 7/8 anonim ***** válasza:

Értsd már meg, hogy nem a vám sok, hanem az áfa, ami 27%, a vámkezelés költsége meg kb 2-3 ezer forint.

Ez az egyezmény nem arról szól, hogy pistikének (ez most te vagy) jó legyen és ne kelljen az áfát megfizetni.

Szóval nem, nem lesz se vám, se áfamentes a parfümöd onnan.

2018. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hjajj...de szimpi emberek vannak. Értem jóember hogy sok az áfa de nem mindegy az sem, hogy kell e vámeljáráson átesnie a csomagnak csak azért mert onnan jön! Ami még plussz 4-5 ezer ft. Nem 2-3. Plussz problémás a nyomtatványok küldözgetése miatt. Örültem volna ha megszűnik mert kisebb költséggel/problémával jönne a csomag. De akkor nem. Felfogtam eddig is amit írtál.
2018. nov. 26. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!