Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Európai Unión belülről érkező...

Európai Unión belülről érkező termék mindig áfa és vámmentes?

Figyelt kérdés

Üdv!


Annyit szeretnék megtudni, hogy ha EU-n belül veszek valamit online, akkor arra jöhet-e rá áfa vagy vám.


Köszi!


2015. máj. 28. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, mindig.
2015. máj. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 roli96 válasza:
nem EU bol jan 3 ota 5 000 ft ig áfa mentes, de EU n belül azt nem tudom.
2015. máj. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Még máshol is utánanéztem és valóban EU-n belül soha sincs sem áfa, sem pedig vám.


Köszönöm a válaszokat.

2015. máj. 28. 21:51
 4/8 anonim ***** válasza:
49%

Miért lenne áfamentes? Az oké, hogy vámmentes, de az áfát attól még fizetni kell. Állami forgalmi adó, németül Mehrwertsteuer. Csak két példa (egy magyar és egy külföldi):

[link]

[link]

(including 19% Mehrwertsteuer)

Mindkét ár bruttó, tehát áfás.

2015. máj. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó kicsit kevered a szezont a fazonnal. Az Áfát ráteszik a cégek, ha magánszemélynek adnak el pl. és nem cégnek. Kötelező egész konkrétna akkor áfás számlát kiállítaniuk. Adószámmal rendelkezdő cégek/vállalkozók esteében EU-n belül lehet áfamentesen számlázni, szolgáltatás esetében pedig fordított áfa van, de ez már a komplikált része.

A schengeni övezet lényege, hogy a külföldről jövő dolgok után nem kell megfizetni a vámot és külön az fáát az EU-n belul. De ettől függetlenül ha te magánszemélyként veszel valamit, arra igenis ráteszik az áfát, remélem nem kell magyarázni azt már, hogy miért...

2015. máj. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

" Állami forgalmi adó"


Általános. Nem állami.

2015. máj. 29. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Eu-n belül Eu-s adószámmal tudsz számlaképesen áfa nélkül nettó áron rendelni ( ezt inygen megkapod a navtól, ha van adószámod).


Magánszemélyként a küldő országbeli áfát fizeted meg a vételárba beépítve, nem az itthonit. Vám nincs Eu-n belül.


Eu-n kívülről, hazai 27% áfa + vám van adott értékhatár felett és termékkörtől függően.


Ott nettó árat fizetsz + szállítást, és a vámhoz érve adott napi árfolymaon számolt 27%-ot és vám mértéket kell a termkre és szállítási díjra vonatkoztatva pluszba fizetni kézbesítéskor.

2015. máj. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Én is így tudtam, köszönöm a megerősítést.
2015. máj. 29. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!