Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit csináljak postai vámkezelé...

Afanasiy99 kérdése:

Mit csináljak postai vámkezelésnél?

Figyelt kérdés

Rendeltem kb 2 hete egy terméket aliexpressen, és ma kaptam egy smst hogy vámkezeléshez töltsek ki valamit. Kínából jön az áru.Tudnátok a kitöltésben segíteni? Én úgy tudom hogy 22 euro alatt nincs vám. Kell felnőtt az elintézéshez? A terméket 20 euróért rendeltem!

[link]

[link]

[link]



2018. nov. 27. 22:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kitöltöd, visszaküldöd. Ennyi.

Mellékeled a képernyőképet a vásárolt termékről árral vagy más módon (pl bankszámla kivonattal) bizonyítod mennyibe került és azt is mellékeled.

Nem kell felnőtt.

A 22 euróba beleszámít a szállítási költség is, azaz ha 20 euróért rendelted, de volt még pl. 6euró szállítási költség, akkor az értéke 26 euró. Ettől függetlenül nem valószínű, hogy kifizettetik az áfát és vámot és díjat ha csak pár euróval van a határ felett.

2018. nov. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, a posta ingyenesnek volt feltüntetve az oldalon, es csak a termek arat vonza le.
2018. nov. 28. 17:06
 3/6 anonim ***** válasza:

Mit nem tudsz rajta kitölteni? Az SMS-ben írják, hogy melyik honlapról tudod letölteni a nyomtatványt. Kinyomtatod, kézzel kitöltesz rajta mindent értelem szerűen, aztán a rajta megadott e-mail címre visszaküldöd. Küldheted szkennelve vagy ha a telefonoddal befotózod, úgy is jó, ha a fotón minden tisztán olvasható. Csatolni kell még hozzá a banki bizonylatot a fizetésről is, amin látszik ugyebár hogy pontosan mennyit fizettél, kinek és a megnevezés mezőben általában az is ott van, hogy miért. Ha postaköltség nem volt, akkor oda nulla forintot kell írni a nyomtatványon.

Miután visszaküldted, utána nagyon türelmesen kell várni, mert a vámkezelés sokszor iszonyat lassú dolog. Hetekig is eltarthat, mire feldolgozzák a beküldött adatokat.

2018. nov. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De egyébként ajánlott levélben is kiküldik az SMS után neked ezt a nyomtatványt, amin az adatok egy része már ki is van töltve (hogy ki küldte, mi az azonosító, stb.), és postán is visszaküldheted nekik, ha úgy kényelmesebb. Az e-mail annyiból jobb, hogy az ingyen van, meg ott kapásból kapsz is egy visszaigazoló e-mailt, hogy megkapták. A levél meg lassan ér oda és ha nem tértivevénnyel adtad fel, sosem fogod megtudni, hogy odaért-e egyáltalán vagy elkavarodott útközben.
2018. nov. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, most nézem, hogy a Posta honlapján azt írják, hogy e-mailben kell mindenképpen küldeni a dokumentumokat. Akkor mindegy is. :)
2018. nov. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi, ez sokat segített! Esetleg abban tudnám még segíteni hogy a feladó nevéhez mit írjak? A bolt nevét kell, amivel alin van?
2018. nov. 30. 17:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!