Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Álláskeresési járadék esetében...

Álláskeresési járadék esetében, ha 74 napra kaptam meg, akkor az utolsó hónap egészségügyi járulékát is le fogják vonni a kapott összegből a teljes hónapra?

Figyelt kérdés

Van bennem egy kis zavar, mert november 9-én törölték a TB fizetési kötelezettségem, de mire megkaptam a "végzést", addigra én már befizettem a novemberi 7320 forintot. Nem tudom, hogy, ha esetleg úgy adódik, hogy nem találok munkát ezen időszak alatt, akkor ebben a felállásban mikortól szükséges újra TB-t fizetnem.

Kérlek segítsetek ennek megfejtésében!


2018. dec. 5. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A 7320 forint amit fizettél, egészségügyi szolgáltatási járulék.

Az álláskeresési járadékból nem vonna egészségügyi járulékot, csak nyugdíjjárulékot és SzJA előleget, de a járadék folyósításának ideje alatt biztosított vagy, nem kell magad után fizetned az eü.szolg.járulékot.

Az álláskeresési lejárta után passzív jogon még 45 napig jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra.

A 46. naptól kell megad után fizetned (ha addig nem találsz munkát és egyéb jogon sem leszel jogosult az eü. ellátásra)

2018. dec. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy van, ahogy az első leírta.
2018. dec. 6. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat, különösképpen az elsőt.

A 45 nap a 74 nap lejártától számítandó, vagy a november 9-ét követő 3 hónap után?

2018. dec. 6. 19:02
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha álláskeresési járadékot 2018. november 03-ára kaptál utoljára (addig voltál rá jogosult), akkor november 04-e az első napja a 45 napnak.
2018. dec. 7. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. dec. 7. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!