Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések

A kérdés

Álláskeresési járadék esetében, ha 74 napra kaptam meg, akkor az utolsó hónap egészségügyi járulékát is le fogják vonni a kapott összegből a teljes hónapra?

Van bennem egy kis zavar, mert november 9-én törölték a TB fizetési kötelezettségem, de mire megkaptam a "végzést", addigra én már befizettem a novemberi 7320 forintot. Nem tudom, hogy, ha esetleg úgy adódik, hogy nem találok munkát ezen időszak alatt, akkor ebben a felállásban mikortól szükséges újra TB-t fizetnem.

Kérlek segítsetek ennek megfejtésében!

2018. dec. 5. 20:11  Privát üzenet  

A válaszok

A 7320 forint amit fizettél, egészségügyi szolgáltatási járulék.

Az álláskeresési járadékból nem vonna egészségügyi járulékot, csak nyugdíjjárulékot és SzJA előleget, de a járadék folyósításának ideje alatt biztosított vagy, nem kell magad után fizetned az eü.szolg.járulékot.

Az álláskeresési lejárta után passzív jogon még 45 napig jogosult vagy az egészségügyi ellátásokra.

A 46. naptól kell megad után fizetned (ha addig nem találsz munkát és egyéb jogon sem leszel jogosult az eü. ellátásra)

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 92%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. dec. 5. 21:04 Privát üzenet
Úgy van, ahogy az első leírta.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. dec. 6. 05:23 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszotokat, különösképpen az elsőt.

A 45 nap a 74 nap lejártától számítandó, vagy a november 9-ét követő 3 hónap után?

# 3/5Időpont 2018. dec. 6. 19:02 Privát üzenet
Ha álláskeresési járadékot 2018. november 03-ára kaptál utoljára (addig voltál rá jogosult), akkor november 04-e az első napja a 45 napnak.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. dec. 7. 04:46 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

# 5/5Időpont 2018. dec. 7. 21:38 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Ha 68 napnak megfelelő álláskeresési járadékot állapítanak meg, és minimálbérért dolgoztam az ennek megfelelő időszakban, mekkora járadék összegre számíthatok?
Külföldi munkavállalásnál mikor kell kijelentkezni a munkaügyi központból?
2018-ban meddig jár a munkanélküli segély?
Mennyi ideig fizetik a TB-t a regisztrált álláskeresőknek?
Lejárt a rehabilitációs időm és járadékom, mi ilyenkor a teendő?
Álláskeresési járadék ha megszűnik, küldenek róla papírt?

Kérdések az Üzlet és pénzügyek rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!