Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Családi adókedvezmény egygyere...

Családi adókedvezmény egygyerek után hogy is van ez? .

Figyelt kérdés
Ebben az évben én igényeltem a kedvezményt, munkahelyváltásom volt, munkanélküli segélyen is voltam. Munkanélküli alatt nem kértem a kedvezményt, mivel nem tudtam mikor sikerül elhelyezkednem. Most van munkahelyem, megkaptam az első fizut, viszont a csal. Kedvezményt nem számolták bele pedig kértem. Így jövőre adóbevalláskor a nav automatikusan kiszámolja nekem majd és visszaadja? Vagy inkább menjek reklamálni a munkaügyre? Köszönöm az építő válaszokat.
2018. dec. 6. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, automatikusan nem számolja a nav, ha van ügyfélkapud, akkor online felületen tudod visszaigényelni, ha nincs, akkor papíron. Nav oldalán szja keresőszóra van részletes útmutató.
2018. dec. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen javítani kell majd a tervezetet, a NAV ugyanis nem dönti el helyetted, hogy igénybe veszel-e valamit, amit nem kötelező. Honnan tudná, hogy azért nincs arra az időszakra kedv, mert nem kérted, vagy mert nem jár?
2018. dec. 7. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A NAV nem hülye, pontosan tudják mi jár. Jövő tavasszal adóbevallás tervezetet át kell nézni, van esély rá, hogy benne lesz, de ha nem, akkor bele kell írni.
2018. dec. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

honnan a fenéből tudná? Elválhat év közben és a másik szülő neveli a gyereket tovább, pl.

nincs infója a navnak automatikus adatszolgáltatás útján arról, ki jogosult családi pótlékra és mennyire, ugyanis ennek függvénye a családi kedvezmény. ÉS a folyósításról tud adatot kérni (de csak ellenőrzéskor kér), ami sokat nem jelent, mert van, aki jogosult, de nem igényel casládi pótlékot, kedvezményhez viszont csak jogosultság kell.

2018. dec. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
és a tervezetben nem lesz benne, abban ugyanis az van, amit év közben a kifizetők jelentenek. Az ő 08M lapján arra a hónapra nincs semmi kedvezmény, tehát a nav sem fogja feltüntetni.
2018. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Érdekes,majd meglátjuk.Úgy tudtam a NAV mindnet lát ezek szerint a tartozást gyorsan kérik,a túlfizetést pedig ha nem kéred nem adják...jellemző...
2018. dec. 8. 20:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező dehogyis, ne legyél már ilyen rosszindulatú. A NAV tényleg egész jó tervezetet csinál, nekem pontosan benne volt a családi adókedvezmény is (amit évközben nem vettem igénybe), pontosan rajta volt az egészségpénztár is, azt is tudták hova kell azt utalniuk. Tulajdonképpen megdöbbentem milyen jól tudtak mindent.
2018. dec. 8. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Úgy tudtam a NAV mindnet lát"


Rosszul tudtad. Abból az adatbázisból dolgoznak, amit a kifizetők/munkáltatók bevallanak nekik.

2018. dec. 9. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!