Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha csak fél hónapra kell TB-t...

Ha csak fél hónapra kell TB-t fizetnem, akkor azt arányosan kell vagy egész havit?

Figyelt kérdés

Munkám nincs, nappalis hallgatói jogviszonyom volt. Passzív jogon december 15-ig még jogosult vagyok ellátásra elvileg.

Ilyenkor ugye nem a 7300 valamennyit kell fizetni? Hanem a 16x244 Ft-ot,ami 3900 valamennyire jön ki. Ennek kell beérkeznie majd január 14-ig, ugye? (mert 12-e szombati nap).

Illetve ha kitöltöm a nyomtatványt, és Ügyfélkapun keresztül elküldöm, az utalásos rész bepipálása nélkül, akkor kiküldik majd a csekkeket? Azon rajta lesz az összeg, vagy azt is csak nekem kell beírni magamtól?

(utalni nem tudok, mert nincs pénz a számlámon, ergo marad a csekk, mert anyám sajnos ragaszkodik a postán sorban álláshoz).


2018. dec. 8. 18:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Te is írod, napi összege van, vagyis 16 napra kell befizetned. Kapsz majd egy határozatot, benne lesz a pontos napi összeg, ez alapján töltöd ki a csekket - azért nincs kitöltve előre, mert ha 30-án mégis munkába állsz, dobhatnád ki a kukába.

A 12-ei határidő pedig szerintem azt jelenti, hogy addig kell befizetni. Ha ez szombat, akkor előtte péntekig. Persze lehet, hogy tévedek - de egy nap késés miatt nem fog semmi történni.

2018. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha a fizetési határidő hétvégére, vagy ünnepnapra esik, akkor a következő munkanap alapból a fizetési határidő. A határozaton is úgy lesz feltüntetve.


Nekem küldték a csekkeket a határozattal együtt. Az összegeket én írogattam mindig rá.

2018. dec. 9. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
16 napra fizeted és nem küldik automatikusan a csekken idén, neked kell kérni, majd a következő évi csekkeket kapod meg postán, ha az elsőt úgy fizetted.
2018. dec. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm@
2018. dec. 9. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!