Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vagyok munkaügyibe bejelen...

Nem vagyok munkaügyibe bejelentve, nem dolgozom több mint két hónapja. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Október elején megszűnt a munkaviszonyom (külföldi munka) viszont erről semmilyen papírt nem kaptam.Azota nem dolgozom, viszont nem is vagyok bejelentve a munkaügyibe. Küldeni fognak valamilyen felszólítást fizetésre? (TB miatt)

Ha most bemegyek mit mondjak, eddig mitcsinaltam? (állást kerestem, sikertelenül)



2018. dec. 13. 10:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és ebben az évben végeztem iskolában, szóval az elmúlt években csak szezonális munkájaim voltak, a nyáron is utána mentem külföldre, azóta tart ez az állapot
2018. dec. 13. 10:23
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha hosszabb távon nem szándékozol dolgozni, akkor menj be a NAV-hoz és jelentkezz be a TB- alá. lehet, lesz valamennyi tartozásod, de jobban jársz, ha most kifizeted, mintha megvárod, hogy tavasszal küldenek felszólítást - amikorra már összegyűlik és esetleg egy kifizethetetlen összeg lesz. Most jó eséllyel csak 2-3 hónapról van még szó.
2018. dec. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
De szándékozok dolgozni, csak egyenlőre nem találtam meg munkát..
2018. dec. 13. 10:31
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Akkor pedig talán érdemes lenne mégiscsak bemenned a Munkaügyi központba, regisztrálni - hátha ott tudnak ajánlani valami munkát.

Milyen munkát keresel és az ország mely részén?

2018. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendszergazda végzettségem van, Borsodban szinte lehetetlen elhelyezkedni, mindenhol tapasztalatot kérnek. Munkaügyibe bemegyek szívesen, csak attól félek mit fognak mondani, hogy eddig hol voltam.
2018. dec. 13. 11:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!