Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Cég volt a házam címén bejelen...

Cég volt a házam címén bejelentve. Mit tehetek a kéretlen levelek ellen?

Figyelt kérdés
Az előző tulaj sokszori felszólításra sem intézett el minden átjelentést, a saját cége cuccai hozzánk jönnek, a neten pedig ha rakeresek a cégre, az én címem dobja ki, ami igencsak zavar, mi van, ha behajtó jelenik meg egyszer, hogy a pasi adósságait rendezze? Hogy tudom kikenyszeriteni ezeket a dolgokat? Szépen kértem sokszor, de szerintem az internet meghaladja a képességeit, a postán állítólag kért atiranyitast, meg elvileg bejelentette a változást a szolgáltatóknál. Én nem tudok valami tiltást kérni?
2018. dec. 5. 06:26
 1/8 anonim ***** válasza:
6%
Cégbíróság - Székhely hozzájáruló nyilatkozat visszavonása.
2018. dec. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Utána olvastam most ennek, amit írtál, de azt honnan tudhatom, hogy magát a céget átjentette, és csak a szolgáltatóknál nem? Ha én bemegyek a cégbíróságra, nekem kiadják ezt az információt? Ha ott bejelentette, tovább él a kérdésem, hogy a leveleket átirányítani (bár nem tudom, hova költözött el) vagy visszadobatni a feladonak, van-e lehetőségem? Terhel engem felelősség, ha ő nem kap meg valami fizetési felszólítást, mert én ignoralom a levelet, amit hozzám dobnak és nem vagyok hajlandó értesíteni őt állandóan?
2018. dec. 5. 06:46
 3/8 anonim ***** válasza:
29%
Mib2 éve költöztünk, ugyan ez volt a helyzet. Egy fél évig hivogattam nőket meg vittem nekik a leveleket de semmi értelme nem volt. Azóta mindent iktatok a kukába azonnal. Nincs semmi felelősséged. Nyilván ajánlott levelet ami nem neked szól még nem veszel át.
2018. dec. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ne a neten keresgélj rá a cégre, mert ott nem feltétlenül változnak az adatok az aktualitásnak megfelelően.

Az e-cégjegyzékben és a NAV honlapján ingyenesen meg tudod nézni a cég székhelyét, majdnem naprakészen.

A postai átirányítás nem mindig működik (a lányomék egy ismerősünk házát vették meg, kért az eladó a postán átirányítást, mégis akad levele amit még mindig a lányomékhoz kézbesítenek. Visszaviszik a postára, ott nyugtázzák, hogy igen-igen, van átirányítás kérve, aztán megint csak kiviszik hozzájuk a levelet)

A szolgáltatókkal meg megint az van, hogy vagy átírják a címet, vagy nem (ezt is tapasztalatból írom)

Ha a cégnek van tartozása, azt nem a "pasin" hajtják be, hanem a cégen.

Rajtad meg se a cég, se a pasi tartozását nem hajtja be a végrehajtó, akkor sem, ha nem jelentette be a székhely/lakhely változást.

2018. dec. 5. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
19%

Nem kell ehhez cégbíróságra menni, e-cegjegyzek.hu -n beírod a a cég nevét, vagy cegkozlony.hu-n lekövetheted, hogy konkrétan milyen változások történtek. pl. székhely változás. Ha nem változtatta meg a székhelyet, akkor vond vissza mint tulajdonos a hozzájárulást, és így rá lesz kényszerülve és a cégbíróság felszólítja, hogy a törvényi feltételeknek megfelelően rendezze a helyzetét és hogy átírja a címet székhelyet, stb. a mellébeszélések helyett.


A levelekkel nem kell törődnöd, az ő felelőssége.

2018. dec. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmilyen felelősséged nincs, behajtótól nem kell félned. A cégbíróságos dolgot a többiek leírták, a szolgáltatókhoz pedig egyesével sajnos be kell menned, valamelyik a tulajdoni lapot is elkéri, az is legyen nálad.
2018. dec. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

koszi!


utolso, de ha felelossegem nincs, minek menjek be a szolgaltatokhoz?

2018. dec. 5. 14:40
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem zavarnak a levelek akkor nem kell bemenned.
2018. dec. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!