Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért mondják rengetegen azt,...

Miért mondják rengetegen azt, hogy Magyarországon nagy a szegénység?

Figyelt kérdés
Szerintem így is jobban élünk, mint a világ kb 90%-a. Normális munkával már csak a munkaerő-hiány miatt is nagyon jól meg lehet élni. Van internet, nem lehet kifogás a fejlődésre és a tanulásra a lehetőség hiánya.

2018. dec. 14. 07:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha engem megkérdeztek volna annakidején erről, akkor Lakatos Ferike meg se született volna. De hát nem kérdeztek meg, még sok-sok alkalommal se.

Viszont nem az én problémám, hogy Lakatos Ferike szegény, meg pláne nem is akarok én dolgozni azért, hogy ez ne így legyen.

2018. dec. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

Miért? Te vagy lakatos Ferike édesapja vagy édesanyja?


A társadalmi felelősségvállalást pedig lelehet passzolni csak aztán ne sírjanak az emberek.

2018. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

"Miért? Te vagy lakatos Ferike édesapja vagy édesanyja?"


Hál' a jó Istennek, nem.


És éppen ezért semmi közöm hozzájuk. Remélem, elhúznak az országból is - teljes szívemből sok sikert kívánok Kanadában vagy Svédországban, nekem aztán tökmindegy (bár az ottani őslakosokat egy kicsit sajnálnám, de ez megintcsak nem az én problémám lenne. Inkább ők, mint mi).


Akkor legalább nem piros lenne az egész, hogy "mélyszegény", hanem fehér, úgymint "lakatlan" :P


De ha azt mondod, hogy én fizessem a felelőtlen gyerekgyártásuk következményeit, akkor inkább legyen piros az egész.

2018. dec. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondják, mert tényleg szegénység van. Legalábbis jelentős rétegnek nem jut napi meleg étel sem.


Honnan tudom? Szociális munkás vagyok. Elképesztő, hogy emberek milyen anyagi körülmények között élnek. Sokszor azt sem tudjuk, hogy a semmiből miként élnek meg. Járunk olyan helyeken, ahol kint a mínuszban kellemesebb a klíma, mint bent a házban.

52 éves nő kinyitja a hűtőszekrényt és mutatja, hogy egy far-csont van benne egész hétre. Tartósan álláskereső, semmi más nem maradt neki, csak az elkeseredés. Különböző életsorsok, a többség nem tehet róla, hogy ilyen helyzetbe került, változtatna, de még csak esélye sincs rá. Arra nincs pénze, hogy állásinterjúra elutazzon valamelyik leendő munkáltatóhoz. Érted?


Gyere egyszer velem "dolgozni". Megmutatom a megyénkben a valóságot, amiről a kormány nem hajlandó tudomást venni.

Tervezem a gyerekem is elvinni egyszer, főleg akkor érlelődik ez bennem, amikor hisztizik valami drága kütyüért, amit nem kap meg azonnal, vagy éppen nem becsüli meg azt, amilye van.

2018. dec. 15. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!