Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A családid és egyéb járulékoka...

A családid és egyéb járulékokat, hogyna igényelhetem saját zsebre? Nagyon lényeges lenne undorító a helyzet nem is megyek bele nagyon.

Figyelt kérdés
Annyi a lényeg, hogy az apám még régen meghalt. Azóta az anyám egy etnikummal jött össze aki még nem voltam otthon a húgomat meg az öcsémet is bántotta. Bőven vannak/voltak bajok. Én meg nem tudok nagyon mit tenni. Most én vagyok a lehető legroszabb, hogy létezem mert kidobta a cigánya az anyámat és, hogy tudjon miért találkozni vele, hogy békülés legyen. Életemben elösszőr vettünk a kedvesemmel egy kis állatot ami nálunk lett elhelyezve mert ott nem lenne neki jó (anyukája lakásban dohányzik. Nem picit. De lényegtelen) és most ki akarja dobni meg engem is megpróbált megütni nem egyszer. Magyar vagyok. Míg apám élt minden normális volt. Nem hazudok nyíltan játszok. Nem úgy, hogy másnak baja legyen belőle. Direkt kerülöm a bajokat. Semmit se tettem ma sem. Csak nem vettem le a rizset a platniról (amit nem is mondott. Főzni meg egyáltalán nem tudok) és odaégett mert sokáig úgy maradt, csak megkevertem. Már ki is akart dobni fizikailag és mentálisan is folyamatosan támad. Fizikailag inkább a kisebbségie próbált, de soha nem hagytam magamat. De bőven elég mentális és lelki megpróbáltatás jutott nekem. Most nem tudok dolgozni, mert a kezemet műteni fogják csak tanulok. Így gyakorlatilag nem tudok pénzt keresni. Költözni szeretnék. 18 vagyok fiú. Ja. És utál mert Nekem legalább a párkapcsolatom jó és nem tudta szétzúzni. Mert én folyamatosan beszélek. És ha nagyon ideges és meggondolatlan vagyok mindig bocsánatot kértem, ha véletlenül megbántottam mert mondjuk a kérdésére idegesen üvöltve válaszoltam esetleg. Rengeteg az elfolytott indulat bennem. Régen agresszív voltam pont ezért. De mióta együtt vagyok a kedvesemmel 2 éve nem balhéztam kivéve 1x és az sem igazi balhé volt de akkor nagyon kiprovokálták. Nem csak szídott az egyik osztálytársam, hanem meg is akart ütni. Ki is bukott szószerint hülye volt és agresszív. De nem tettem semmit csak meg akartam kint várni és megmondtam, hogy kint ahol ki nem rúghatnak megpróbálhatja kitekerni a nyakamat. Mert a suli az a másik hely ahol biztonságban vagyok és jól is tudom magamat érezni. Vissza kanyarodva anyámhoz már lopott is tőlem mikor tudtam dolgozni. Picit sokat írtam, de minden szó igaz illetve ez a tömörített és nem panaszkodós vagy kiterítős változat. Mert több mint 6év minden napján szinte ért atrocitás itthon. És míg ebbe a suliba nem kerültem addig suliba is. (Évvesztes vagyok és ovodában 1évvel többet voltam. Így 11es vagyok) apám halála utáni karácsony volt az utolsó amikor itthon voltam. Mert eddig mindig én voltam a hangulatrontó a szemét, mert nem hagytam, hogy a tesóimat vagy engem basztassanak a semmiért. Szóval 5 éve minden karácsonykor az utcán dekkolok. Tavaly a kedvesem elutazott nagyszüleihez karácsonyozni így vele is csak reggel tudtam picit együtt lenni. Bármilyen hideg van, ha fúj ha esik kint vagyok. Ezt csak a karácsony margójára illetve, hogy picit kiönthessem bánatomat. És mivel anonim ez a hely illetve senkim sem nézi így nem is félek, hogy rám ismernek. Szóval. Ilyen helyzettel hova és hogyan forduljak, hogy legalább az értem kapott pénzt, de hatalmas tv-re meg új laptopra költse anyám saját magának? Mert az évben csak 2laptopja volt és 2tv-je. Meg rengeteg édessége és gyors kaja. 3an meg kenyeret eszünk vagy mileritet. Meg néha a kicsit kapnak a maradék gyors kajából. Vagy nagyon ritkán főz is valamit. Szóval?

#család #veszekedés #segély #költözés #pótlék #árvasági #minekszülazolyanemberakineknemiskellgyerek? Csak a margóra.
2018. dec. 15. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezt anyukáddal kell megbeszélned, mivel az ő hozzájárlása kell hozzá. Szép is lenne, ha minden középiskolás besétálna a hivatalba, hogy ide a családi pótlékot, aztán elköltené, amire akarja.
2018. dec. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Sajnos csak a 18. életéved betöltésétől kérheted, hogy Neked folyósítsák a családi pótlékot, ne a szülőnek.


A többi gondodra segítséget a családsegítőknél, vagy a gyámhivatalnál kérhetsz. Viszont azt tudnod kell, hogy durva esetben akár a családból is kiemelhetnek és állami nevelésbe kényszeríthetnek. Akkor viszont a szülő már biztosan nem kapja utánad a családi pótlékot. Mondjuk nem is Te, hanem a nevelőintézet egészet nagykorúságodig.


Én annak idején még az állami intézetnek is jobban örültem volna, az alkoholista, agresszív, verekedő apám helyett...

2018. dec. 16. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
18 elmúltam idén. És kedves első. Nem igen akarom csak ugy bármire elkölteni. Már míg dolgoztam egy nagyobb összeget félre raktam. Mivel a kajaról is magamnak gondoskodok így sajnos a nagyrésze elfogyott már. És mióta a kezem rossz, nem is tudok érenben sok mindent csinálni
2018. dec. 17. 11:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Itt a felsorolás: A nagykorúvá válás feltétele adott, tehát véleményem szerint kérvényezheted, hogy Te kapd a szülőd helyett a családi pótlékot. Kormányhivatalokban találod azt a szervet, ahol az ügyed intézheted. Magyar Államkincstár családtámogatási osztálya.


Saját jogán az az ügyfél kérelmezheti az iskoláztatási támogatást, aki köznevelési intézményben tanulmányokat folytat, a tankötelezettsége megszűnt, és


akinek mindkét szülője elhunyt,

akinek a vele egy háztartásban élő hajadon, nőtlen, elvált, vagy házastársától különélő szülője elhunyt,

aki kikerült a nevelésbe vétel alól,

- akinek a gyámsága nagykorúvá válása miatt szűnt meg, -

aki a vér szerinti, örökbe fogadó szülőjével, nevelőszülővel, gyámmal nem él egy háztartásban,

a gyámhivatal szülői ház elhagyását engedélyező határozata szerint az iskoláztatási támogatást a nagykorúvá válása előtt is részére folyósították.

2018. dec. 18. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!