Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Rossz családi helyzet esetén,...

Rossz családi helyzet esetén, hogy lehet saját életet elkezdeni?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok, év közben kolis vagyok, nem nagyon járok haza, mert borzalmas itthon a helyzet, nem anyagilag, inkább a hangulat. Még van 2 évem hátra, de saját lakást nem fogok tudni venni és örökölni sem fogok sajnos, és ahogy nézem az albérlet árakat, nem hiszem, hogy egyből olyan fizetésem lesz, hogy fizetni tudjam a százezres bérleti díjat + rezsi, közös költség, kaja, utazás...stb...

2015. jún. 30. 22:04
 1/7 tetro ***** válasza:
Pedig így. Először olcsón bérelsz több emberrel együtt. Mikor jobb munkád van, akkor már jobb lakást egyedül. Aztán ha még jobb, akkor veszel is.
2015. jún. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Menj nyyáron dolgozni, gondolom év közben is csak pénzből élsz, nyáron többet tudsz félretenni és mire végzel a sulival, jobb esélyekkel futsz neki egy munkahelynek.
2015. jún. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nyugi én is így kezdtem, most pedig kb gondtalan az életem. Kitartás sikerülni fog nah meg nem árt egy kis szerencse. :)
2015. júl. 1. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%

Vidd lejjebb az igenyeidet! Nekunk pl 70-80e korul van az albi rezsivel egyutt, azaz nem kerül szazezerbe. Ketten vagyunk a parommal, tehát csak 35-40e a lakhatás koltsege fejenként.


Nyilván minimálbérből ez is nehéz lenne de diplomával szerencsére nem is kell minimalbérért dolgozni.

2015. júl. 1. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
megtanítják az egyetemi tanárok
2015. júl. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

1. Bérelj szobát.

2. Keress pénzes vagy legalább lakással rendelkező partnert.

2015. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A családom elég szegény, közben még adósságaik is vannak, örülnek, hogy megélnek. Középiskola után jelentkeztem a helyi főiskolára, egy évet jártam de már akkor is látni lehetett, hogy tarthatatlan a helyzet anyagilag. Magyarul most is csak érettségim van :/


Az akkori barátomnal együtt Pestre költöztem (a szüleim ebben sem tudtak egy forinttal segíteni) 20 évesen. Felköltözés után szerencsére találtam egy irodai állást, a kapcsolatom pedig mellékesen tönkrement. Ott álltam egyedül a nem sok fizetésemmel, hazamenni nem akartam ezért szobát béreltem.


Ez egy ideig remekül működött is, de tavaly elkezdtem érezni, hogy megragadtam. A fizetésem elég arra, hogy megéljek egyik hónapról a másikra, de arra nem, hogy félretegyek belőle vagy családot tervezhessek.


Szóval tavaly jelentkeztem egy nem túl nehéz szakra, amit még munka mellett el tudok végezni. Most szeptemberben kezdem majd a második évemet. Illetve szintén tavaly megszereztem a középfokú nyelvvizsgát angolból. Minden bizodalmam abban van, hogy el tudok majd jönni a mostani munkahelyemről, ha meglesz a diplomám és, hogy remélhetőleg többet fogok keresni a mostaninál. Ezután tervezem, hogy elkezdek egy másik alapszakot is.


Azt tudom tanácsolni, hogy először bérelj szobát, dolgozz és (bár én félelemből nem hagyom el a mostani munkahelyemet) próbálj meg újabb és újabb lehetőségeket, jobban megfelelő állásokat keresni.


Egyelőre saját lakásra nekem sincs lehetőségem, de nem is zavar. Még azt sem tudom, hogy biztosan Magyarországon szeretnék-e élni a későbbiekben.


25N

2015. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!