Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ajánlott levelet felvehet a...

Ajánlott levelet felvehet a testvérem, ha én külföldön vagyok és nem egy a lakcímünk?

Figyelt kérdés
Nem számítottam semmilyen ajánlott levélre, de tegnap érkezett egy és mivel nincs postai megbízás, így testvérem nem tudja átvenni (ő jár üríteni a postaládát) Ha én neten kitöltöm a meghatalmazást, ő kinyomtatja otthon, az elegendő, vagy kekeckedni fognak? Miért nem lehet ezt is ügyfélkapuval elintézni?
2018. dec. 19. 21:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják elfogadni a meghatalmazásodat- Ugyanis azt személyesen kell elintézni a postán, és ott kell aláírnod. Tudom, én is külföldön élek, és benne vagyok a témában.
2018. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor nincs megoldás ilyenkor? Semmit se lehet tenni tényleg? 2018-at írunk, azt hittem azért nem egy postai dolgozó kell ehhez. A vezetéknevünk egy,az se számít semmit?
2018. dec. 19. 21:42
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezt nézem most: [link]


"Ezen meghatalmazás vagy a Posta munkavállalója által hitelesíthető, vagy két tanú egyidejű közreműködésével (aláírásával) teljes bizonyító erejű magánokiratnak minősül. A meghatalmazás adható ezen kívül közokiratban illet ve teljes

bizonyító erejű magánokiratban is. "


Ez biztos nem azt jelenti, hogy 2 tanúval ha itt letanúztatom, vagy pl a szüleim aláírják, akkor rendben van?

2018. dec. 19. 21:45
 4/6 anonim ***** válasza:
Utánajártam ennek is. 2 tanús meghatalmazást is elfogadják, de ezt is hitelesíteni kell. Én Angliában élek, és úgy oldottam meg, hogy Londonban a konzulátuson írtam meg a meghatalmazást, 2 tanúval és egy ott dolgozó hitelesítette, hogy szabályos volt a meghatalmazás. Ez volt 2017-ben. Lehet azóta változott ez is.
2018. dec. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor lehet ez lesz nekem is.
2018. dec. 19. 21:58
 6/6 A kérdező kommentje:
Lehet csak a karácsony szelleme, vagy normális postai ügyintézők (mivel oda van írva hogy vagy 2 tanú vagy postás), de elfogadták. Mivel levelet kapok csak max, pénzt nem, erre érvényes volt a meghatalmazás. Ha valakit érdekelne a jövőben :)
2018. dec. 25. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!