Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egy kínai üzletben (ruházat)...

Egy kínai üzletben (ruházat) mi okból és mire hivatkozva nem lehet fotózni?

Figyelt kérdés

Egy táskát szerettem volna telefonnal lefotózni, de rám szóltak.

Rendben, biztos ki van írva valahol, eltettem a telefonom.

Egy nagy, neves márkánál érthető az "ipari kémkedés", bár azt is inkább a gyárban tudom megérteni, nem egy üzletben, ahová bárki bemehet és láthatja, megfoghatja a dolgot.

Miféle üzleti titok tud így kiszivárogni?

Milyen megfontolás vezette őket, hogy ezt megtiltsák? Vagy csak jól hangzik, és mennek a nagyok után?

A kínaiban még csak márkák sincsenek, amiket így hátrányos helyzetbe tudna hozni bárki.


2018. dec. 20. 14:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak bővebben a jelenségről:

[link]

2018. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Tehát kb. semmi értelme.

Nem tudom, ezzel anno miért nem találkoztam, évek óta az index-szel indul minden napom.

Nem hiszem, hogy ez a kínai üzlet azokig az időkig vezetné vissza a dolgot, amikor még nem voltak kamerás mobilok. Szerintem akkor még ez az üzlet sem volt ott. :D

Nyilván volt annyi eszem, hogy csak én voltam a képen - a táskával. Hétköznap délelőtt ember is alig volt a boltban.

Nem felfelé fotóztam, és nem a távolba, így biztonságtechnikai probléma szóba sem jöhet.

Azt hiszik, hogy ők egy Gucci üzlet, legalábbis a viselkedésük erre utal. Értelmes magyarázat aligha van.

2018. dec. 20. 15:20
 3/10 anonim ***** válasza:
Én esetleg arra tudok következtetni, hogy te az ő magánterületén voltál az ő tulajdonát fényképezve, amit alapvetően senki nem vesz jó néven. A cikkből is kiderül, hogy persze ez ma már nem praktikus dolog és komoly veszélye sincs, de ha a boltosnak ez ad valamiféle biztonságot, akkor kénytelen a vevő ezt tiszteletben tartani.
2018. dec. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

"Egy táskát szerettem volna telefonnal lefotózni, ...

Nyilván volt annyi eszem, hogy csak én voltam a képen - a táskával. "


Ezek szerint nem csak a táskát fotóztad, hanem magadat szelfizted a táskával.

Nagy valószínűséggel ez verte ki nála a biztosítékot - mint ahogy az Indexes cikkben is le van írva, hogy "ez senkit nem jogosít fel arra, hogy fotóstúdiót rendezzen be" :D

2018. dec. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Senki más nem volt a háttérben vagy a közelben.

Egy eladó láthatta, azért jött oda.

Gúnyolódhatsz, bár ennek sincs sok értelme.

Egy fotó, ami nélkülöz bármiféle előkészületet, úgy mint smink, beállítás, fények, profi eszközök, stb - hogyan is lehetne fotóstúdiós kép?

Értem én, hogy nagyot akartál mondani, de ez most nem jött össze.

2018. dec. 20. 16:33
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Nem gúnyolódtam és nyugodtan lehúzhatsz, de eszembe nem jutna egy kínai boltban szelfizni magamat.

Az Ő boltja, teljesen jogosan szólt rád.


A minap megkértem egy ismerősömet, aki külföldön él, hogy ha a piacon jár, fotózza már le, legyen szíves az árakat meg a gyümölcsöket - mire Ő modtam hogy jó, de előtte engedélyt kér a kofától. Ennyi.

2018. dec. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Soha nem jutna eszembe úgy fotózni, hogy ne kérjek engedélyt a bolt vezetőjétől. Valahogy ez "belülről" fakad. :)
2018. dec. 21. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A fent belinkelt cikkben tavaly volt egy gyors szavazás.

Közel 40 ezer ember szavazott, ebből 32 ezer bizony csinál ilyen fotókat.

Ha te nem, akkor a lányod, fiad, feleséged, édesanyád igen.

Nincs ebben semmi rossz, és hiába a további fika, hogy ez belülről fakad.

Én nem hiszem, hogy egy büdös bunkó lennék, mert ki merem használni a technika nyújtotta lehetőségeket a 21. században.

Valahogy én az itteni névtelen fikázást bunkóbb dolognak tartom, mint egy fotó elkészítését. Névtelen kommenthuszárok, akiknek csak itt nagy a szája, köszönöm, találkoztam már épp eléggel.

Én is ugyanazért fotózok, ami abban a cikkben le volt írva. Hogy ne vegyek rosszat, vagy tetszik-e a másiknak az adott dolog. Ez egy nagyszerű és pozitív hozadéka ennek a rohanó világnak. Előtte sokkal gyakoribb volt az "én nem ilyenre gondoltam" vagy a "hú de fura színe van" egy-egy ajándék esetében. Vagy csak mikor valaki lemegy bevásárolni, és nem azt a kaját viszi haza, amit a másik elképzelt.

Lehet, hogy te egy belvárosi lakos vagy, én meg vidéken élek. Megyeszékhelyen dolgozom, és nincs kocsim. Ha valamit venni akarok, először feltérképezem az árakat. Amit csak lehet, neten, mondjuk műszaki cikk vagy egy Aldi katalógus. De nincs mindennek honlapja, és aminek van, ott sincs mindig ár. Pl. ruházat. De ez számomra pont egy olyan, amit muszáj felpróbálni. Ruhát nem rendelek netről. Ma már egy plázában lévő fast fasshion bolt olcsóbb, mint a kínai ruhák, de a minősége nem az igazi. Nem mintha a kínainak az lenne, de hát na, válogatok, hülye lennék bármit is az első helyen megvenni.

Szóval ha végig kell járnom a város 10 boltját, hogy olyat találjak, ami nekem tetszik, és elfogadható áron van, akkor nem fogom egy kis noteszbe ceruzával felirkálni, hogy hol milyen volt, és mennyiért. Ha meg tudom, hogy egy barátom épp keres vmit, amit sehol nem talál, de én a körutam során látok, akkor igen, vagyok olyan jó fej, hogy lefotózom és átküldöm neki, árral, így látja is, és képben van. Ha ez bunkóság, ám legyen, szerintem viszont pont hogy normális és baráti szívesség.

Állandóan a telefonunkat nyomkodjuk, és nem, nem csak a tinik, hanem az idősebb korosztály is. Évekkel ezelőtt mindenki azt mondta, hogy ez az emberi kapcsolatok halála. Ma meg azt mondom, hogy sokkal több emberrel tartom a kapcsolatot, mint okostelefon nélkül. Van, akivel hónapok óta nem találkoztam, mert babázik, mégis szinte minden nap beszélünk, és mindent tudok róla, mert messengeren írunk. És vele is küldjük a boltokban lőtt fotókat kölcsönösen.

Aki nem csinálja, az nem ért hozzá, csak nem vallja be.

2018. dec. 21. 10:44
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked most mi a bajod?


Ne bunkózz senkit, Téged se bunkózott senki.


... és igen, nekem ez belülről fakad, valószínűleg másképp szocializálódtam, mint Te, mindez azért van. Ettől még nem vagyok rosszabb, csak másképp gondolkodó.

Nem vagyok városi, faluban lakom, és képzeld nekem sincs autóm.

Senki nem állította, hogy paraszt vagy azért, mert fényképet készítettél egy boltban, ahol ezt rossz néven vették. Észrevették, szóltak, illedelmesen elnézést kérsz és mész tovább. Kb. ennyi. Nem kell hozzá több komment. Már bocsi...

2018. dec. 22. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
... és ne válaszolj - főleg ne kérj elnézést! - mert már nem kísérem figyelemmel a kérdésed...
2018. dec. 22. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!