Mibe fektetnétek?

Figyelt kérdés
Szekszárd-Baja régióban mibe érdemes most fektetni? A tőke 25M Ft.

2018. dec. 21. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:
49%
Ahol ingyen befektetési tanácsokat adnak neked, ott le akarnak húzni. :)
2018. dec. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
En arra fogadnek, hogy hamarosan (1-2 ev max) beut a kovetkezo gazdasagi vilagvalsag, ezert hazai es kulfoldi allamkotvenyeket vennek.
2018. dec. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Dávid ***** válasza:

Lakás/házba akkor fektess, ha akarsz a kiadással bíbelődni magas hozamért (7% netto hozam) és hosszú távra gondolkodsz.


Telekbe sose fektess, hacsak neked nem kell egy telek (vagy nem akarod kiadni). (kb 2% hozam hatalmas kockázattal).


Nekem is 23M forintom van, nagy része részvényekben.

2018. dec. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Milyen részvényeid vannak ha nem titok? Mekkora hozammal lehet számolni?
2018. dec. 31. 09:04
 5/6 Dávid ***** válasza:

BUX részvényeim vannak ezek 5 év alatt 39%-ot hoztak.

Ez megfelel a normál, tőzsdei nyereségnek. 7% feletti nettó hozam/év


Ez BUX indexet követő ETF részvénycsomag (ezt sokal egyszerűbb megvenni, mint külön OTP-MOL-Telekom részvényeket).


És van még Standard and Poor500 (legnagyobb cégek részvényeit tömrítő) ETF-em, forint alapú.


Euró alapú ETF-et is vettem 2015 decemberben (IWDA, USA vállalatok) 2,8 millióért, tartós befektetési számlára.

Most 3,52 milliót ér.


Végezetül van egy szörnyű Unit Linked Befektetésem, amit 18 évesen kötöttem egy ügynökkel 820.000.- forintért és most 300.000.Ft-ot ér, de ILYET SOHA, SENKINEK NEM AJÁNLANÉK. Jól átvertek, iszonyú drága és nem tudom felmondani.

2019. jan. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"BUX részvényeim vannak ezek 5 év alatt 39%-ot hoztak."


Mert beletrafaltal egy bika piacba, ha te 2007-ben vasarolsz be, 5 ev alatt szep lassan visszaertel volna 0%-ra, es amikor visszaertel volna 0-ra, sikitozva adtad volna el az ertekpapirjaidat es terjesztetted volna, hogy mekkora lehuzas a tozsdezes, amennyi eszed van. :D


"Ez megfelel a normál, tőzsdei nyereségnek. 7% feletti nettó hozam/év"


Igen, talan 60-70 eves tavlatban mondhatjuk, hogy 7% koruli a varhato hozam.

2019. jan. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!