Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hol kezdjem el az életem?...

Hol kezdjem el az életem? (Anglia vs Magyarország)

Figyelt kérdés

6 éve Angliában élek a feleségemmel. A brexit előtt úgy terveztük hogy itt fogunk élni. De most minden várakozásunk ellenére meg fog történni a kilépés.

Nagy a valószínűsége hogy Anglia megsínyli a kilépést.


Plusz egyre több helyen olvasni hogy közelgőben van egy lehetséges gazdasági világválság, ami alapjaiban fordíthatja fel az emberek életét jó pár évre.


Azon gondolkodtam hogy olyan helyre kell költöznünk ahol nagyjából kiismerjük magunkat, Anglia nem ilyen sajnos. Az egy dolog hogy eddig jól mentek a dolgok, de ez nagyon hamar megváltozhat és akkor nem lesz ennyi lehetőségünk sem.

Nyugodt életet szeretnénk, családot és ennyi. Tudom ez ma már nagyon nehéz, de ha kell küzdök érte.


Vajon mi lenne a kissebbikl rossz?

Elmenekülni egy roskadozó hajóból, Angliából egy roncs hajóra, Magyarországra?


Úgy érzem hogy ha ebből nem kerülünk ki akkor megőrülünk mindketten.

Ugyan Angliában jobban keresünk, de csak úgy élünk jobban ha egy lyukban lakunk, ha házat veszünk vagy lakást bérlünk, kocsit tartunk, gyereket vállalunk, hitelt veszünk fel akkor máris ugyanott vagyunk mintha magyarországon lennénk.

Hitelt egyáltalán nem akarok felvenni, mert ma az felér egy öngyilkossággal.


15m megtakarítással meg otthon sem sokat kezdhetünk sajnos. Rendes ház talán nincs is ennyiért olyan helyen ahol esetleg munka is akadna nekem és a feleségemnek.


Pedig mindketten keményen dolgozó emberek vagyunk, mégsem jutunk sokra.

A feleségemmel dolgoztunk betegápolásban is, én 3 Ő pedig 1 évet.

A szakmám szakács, bár nem igazán vagyok oda a szakmámért, nem is sokat dolgoztam benne.

Baromi kemény ma fiatalnak lenni, szinte semmi kilátásod nincs. Iskolába már nem tudunk elmenni mert kiesünk a munkából. Plusz a feleségem már majdnem 30 és gyereket szeretne. Én nem akarom sokat húzni az időt, mert pár év és elhagy hogy lehsessen mástól gyereke.


Igazából kezd olyan érzésem lenni mintha újra élném 2008-at amikor a válság bedöntött mindent. Félek hogy újra ez fog történni, de nem látom merre meneküljünk.

Anglia is rizikós, Magyarország meg maga a reménytelenség, ugyanakkor regresszálás 6 évvel előttre, csak most van megtakarításunk, akkor nem volt.


CSodára nem számítok, megtanultam hogy ez az élet nem más mint egy rabszolgatábor, ahol csak a lakhelyed változik, de az életed az marad ugyan olyan.



2018. dec. 25. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Anglia nem sínyli meg a kilépést, mi fogjuk megsínyleni, hogy kilépnek az angolok. Egyébként szerinted miért támogatja az angolok fele a kilépést? Mert hülyék? De te azt hiszed magadról, hogy mindent mindenkinél jobban tudsz és a gazdaságpolitikához is jobban értesz mint akárki más. Ha Angliában nem boldogulsz, akkor máshol sem fogsz, semmi értelme elmenned onnan.
2018. dec. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Tisztelet amiért őszinte válaszéert.


Viszont honnan jött le neked pont az hogy én mindent jobban tudok mindenkinél, az nem jutott eszedbe hogy akkor nem kértem volna ki mások tanácsát ha csak a sajátomat fogadom el?

Jól tudom hogy rengeteg ember van -többek között a Gyakorikérdések.hu-n is- akik sokkal jobban tudnak dolgokat mint én. Ezért is reméltem hogy valaki felvilágosít, hiszen ezért van ez az oldal.


Az hogy az angolok megsínylik-e vagy sem az te sem tudhatod biztosan. Nem mellesleg nem az fele szavazott a kilépésre, csupán 17m.

Ha jól emlékszem nem 34m az Egyesült Királyság lakosságának száma.

Azt az információt amit én tudok, pont angolok véleménye alapján fogalmaztam meg. Napi szinten foglalkozok és olvasok a témában, jelentős többségben, érvekkel alátámasztva állítják többen is hogy ez fogja hazavágni az Angol gazdaságot.


Azt nem írtam sehol sem hogy nem tudom megállni a helyem. Egész jó munkám van itt, de én azért kicsit tovább akarok látni a holnapnál vagy a jövő hétnél.

Nekem el kell döntenem mi lesz az én és a családom jövője hosszú távon.

Biztosan tudom hogy nem ismersz és nem tudod hogy milyen ember vagyok, miken mentem kereszül eddig, hogy milyen munkákat végeztem hogy fent tartsuk magunkat.


Igazából elmondtad amit te gondolsz, de nem igazán találtam hasznosnak. Nem azért mert eltér a véleményünk, egyszerűen az őszinteséged mögött némi rosszindulatot véltem felfedezni, de javíts ki ha félreértettem volna.


Mindenesetre így is köszönöm a válaszod.

2018. dec. 26. 00:04
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

"Hitelt egyáltalán nem akarok felvenni, mert ma az felér egy öngyilkossággal."


Most éri meg a legjobban hitelt felvenni, fix törlesztőrészlettel.


Havi 30-40 ezres fix törlesztővel + a 15 millió önerővel budapesti 2 szobás lakást vehetsz.

2018. dec. 26. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Hogyan kaphatnék hitelt ha Angliában vagyok?

Ehez kell 3 év bejelentett munkaviszony magyarországon ha jól értesült vagyok.

2018. dec. 26. 23:17
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
3 hónap kell.
2018. dec. 27. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
82%

Én is Angliában élek. Persze érezni a Brexitet de ez 10 év és rendeződni fog, Magyarország viszont továbbra is a lejtőn tart lefele.

Egyébként azt szeretem ebben az országban, hogy bármikor elkezdhetsz tanulni egy új szakmát, nem néznek ki. Egy ismerősöm 45 évesen kezdett el forensics science-et tanulni mert rájött, hogy ez az ami érdekli és mivel rossz tanulmányi eredménye volt, így vissza ment egy évre a college-ba a 16 évesek közé és tényleg nem nézte ki senki.

Rengeteg ingyenes tanfolyam van amit munka mellett lehet csinálni, viszont ha van megtakarításod, akkor az a pár hónap kiesés sem vészes.

Ténylegesen a lehetőségek országában élsz, még saját business-ed is lehet.

De ténylegesen az kell, hogy akarj tenni mindezért.

2018. dec. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Én Magyarországot választanám. Ha van megtakarításod, itt az olcsó hitelek és a családtámogatási rendszer mellett könnyebben jutsz lakáshoz. A bérek is emelkednek. Két dolgozó ember már normálisan meg tud itt élni.
2019. jan. 6. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem élek ott de egy dolgot biztosan tudok.


Hat év után jelentkezhetsz állampolgárságért!


El ne hagyd addig az országot!!!


Különösen a Brexit miatt fog nagyon jól jönni az állampolgárság. Nyitva marad a kapu hogy bármikor visszamehess!

Ilyenről nem mondhatsz le!


Ha megvan utána nyugodtan mozdulhatsz másfelé is.


Ha még nem igényelted az állandó tartózkodási engedélyt, március 29 előtt szerezd meg! Add be az igényt azonnal mert ez a feltétele az állampolgárságnak!

2019. jan. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!