Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Atveres vagy nem? Paypal...

Atveres vagy nem? Paypal segitseg! Surgos!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Angliaban elek es megprobaltam gumtree-n keresztul eladni a telefonomat. 1 jelentkezovel el is kezdtuk intezni, de mar a email-je is gyanus volt a helyesirasi hibak es a szerkesztettseg miatt. Aztan amikor azt mondta, hogy a telefon a nigeriai kistestverenek lesz es oda kene kuldeni meg jobban elkezdtem gyanakodni. Az utolso az volt, hogy kapok a paypal-tol leveleket a mailemre, hogy a penz megjott es, hogy kuldjem a cuccot, mert megy a Metropolitan Police-ra az ugyem. Viszont a levelek nem a szokasos paypal cimrol jonnek, hanem egy "onlinecontactmail@mail2consultant.com" cimrol.

A leveleket kivetel nelkul tovabbitottam a paypal scam gyujto cimere. Viszont valahol felek, mert mi van ha megsem atveres es tenyleg rendorsegi ugy lesz belole. En meg nem szandekosan tartom vissza a telefont, csak nem akarom ugy elkuldeni, hogy aztan jol atvertek. Mert az nem is mondtam, hogy a paypal egyenlegemen nyoma sincs semmilyen tranzakcionak.

Ti mit tennetek? Lehet ebbol bajom, ha tenyleg nem atveres akart lenni es megy a rendorsegre az ugy?

Jo lenne ha valaki tudna valami hasznos tanacsot adni, mert mar azert kezdek izgulni az ugy miatt.

Koszonom!


2010. jún. 28. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

ne fossál már. ha a paypal-ra megjött a pénz, akkor azt látnod kell. Ha nem jött meg a pénz paypal-ra, akkor nem küldött semmit.


ez valszeg átverés.

nyugodtan írd meg neki, h amíg nem látod a paypal acc-odon a pénzt, addig nem küldesz semmit.


neki kell bizonyítania, hogy átment apénz, és ezt pár kamumaillal nem fogja tudni.

2010. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
előzőnek igaza van, nézd a paypal acc-odat, egyébként meg amiben nigériai ismerősők feltűnnek mostanában, az 99%-ban átverés.
2010. jún. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
inkább 100 %-a átverés, nem csak a 99 %-a...
2010. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bocsanat a tulzott idegeskedesemert, de meg sosem hasznaltam paypalt elotte es ez lett volna az elso alkalom. A penzt nem latom a paypal szamlamon es mar egy masik ismerosom is mondta, hogy addig ne is csinaljak semmit, amig nincs ott penz. Azon mar tul vagyok, hogy kuldtem mailt neki, hogy amig nincs penz addig nemkuldok semmit. En ezzel le is tudtam volna a dolgot, de az emailek tovabb jonnek es azert a rendorseggel peldalozni mar nem egyszeru. Ezert ijedtem meg. De koszonom a tanacsaitokat! Azert mar jobban is erzem magam...
2010. jún. 28. 16:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Máskor ha ilyen van, ne is elégedj meg azzal, hogy elküldi a pénzt, hanem küldjél neki te money requestet az emailjére. Van még mit tanulnod a paypalról, ugyanis attól, hogy elküldte neked a pénzt, egy bizonyos időn belül vissza is tudja vonni. Ha money requesttel kérted a pénzt, azt már nem tudja pár kattintással visszacsinálni.

Ha ebbe nem megy bele, akkor hagyd a francba, tuti csaló, tele van velük az internet...

2010. jún. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!