Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fizetés letiltás? Mit tehetek?

Fizetés letiltás? Mit tehetek?

Figyelt kérdés

Sajnos az exférjemmel sok hitelt felvettünk persze mindent a nevemre.Ez idáig oké lenne ő elhúzott külföldre,én itt maradtam fizetem.

Most jött egy újabb letiltás,ezzel sem lenne akkora gond,ami idegesit hogy 150.000forintos tartozásból 646.000 ft lett.

Esetleg tudok ezzel valamit tenni?

Nem azért nem fizettem mert nem akartam,hanem mert nem tudtam.

Eddig is tiltotta a fizetésem plussz amit tudtam fizettem kpba a végrehajtónak.

Esetleg valahova fordulhatok ilyennel vagy esélytelen?


2018. dec. 30. 08:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon semmit. Így jártál.

A hitelezőt kellett volna időben megkeresni. Ha több hiteled van, a jövedelmed 50%a terhelhető

2018. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
51%

A végrehajtást kérőtől vagy a végrehajtóval tudsz egyezkedni részletfizetésre.


Ha kettőtök nevén lett volna a hitel, akkor követelhetnéd rajta a hiteltörlesztés egy részét.

2018. dec. 30. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nekem már azzal nincs bajom hogy tiltja,azzal van hogy az ötszöröset.

Ezzel fordulhatok e valahova?

Kedves első!

Tökéletesen tisztába vagyok az 50%al!

Tudom mennyit vonhat!

2018. dec. 30. 08:15
 4/19 anonim ***** válasza:
51%
Állapodj meg részletfizetésben, amit tudsz vállalni és kérd a részletfizetés idejére a végrehajtás felfüggesztését, -ezt a végrehajtást kérő is kérheti a végrehajtótól - igaz sokkal többet is fizethetsz így, mivel a kamatok rámennek, és a végén növekedni fog a végrehajtói munkadíj összege is, de legalább a havi likviditásod javul.
2018. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
73%
Azt azért kb mindneki tudja, hogy a tartozás emelkedő, ha nem fizetik. Az alapra jön meg késedelmi kamat, büntető kamat, végrehajtási díj, stb. Kevesebb nem lesz, csak több.
2018. dec. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Igen,azzal is tisztában vagyok hogy kamatozik,picit nonszensz hogy ilyen mértékben.

És mint irtam nem azért nem fizettem mert nem akarok hanem mert eddig is mást fizettem a végrehajtó felé,persze ezt ő látja.

2018. dec. 30. 08:32
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Tok mindegy, hogy miért nem fizettél. Ha nem vetted fel a kapcsolatot a hitelezőkkel a végrehajtás előtt, akkor így jártál. A tartozás emelkedése is teljeseké normális ebbe a mértékben.
2018. dec. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasság alatt vettétek fel a hitelt, az közös, miért nem kerültek elő ezek a tételek a vagyonmegosztásnál?
2018. dec. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha egy összegben tudnál fizetni egy jelentősebb részt, akkor talán meg lehetne állapodni, hogy a többit engedjék el, de gondolom ez nem járható út esetedben.
2018. dec. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Sajnos nem.

Szegény vagyok,egyedülálló nagycsaládos anyuka.

Mi kell még?

Majd lesz valahogy.

Valaki írta hogy az exférjemen miért nem csattant az ostor,mindent a nevemre vettünk fel,neki ‘köze’ sincs hozzá.

2018. dec. 30. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!