Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Honnan tudhatnám meg, hogy ez...

Honnan tudhatnám meg, hogy ez a fajta túlóra beletartozik-e a munkakörömbe?

Figyelt kérdés

Egy hivatalban vagyok titkársági ügyintéző. Havi rendszerességgel van a képviselő-testületnek ülése, amin ott kell lennem jegyzőkönyvezni. Ezzel nincs is, ezt tudtam, amikor felvettek. Viszont mostanában több rendkívüli ülés, ill. más jellegű megbeszélés is van, amin ott kell lennem. Ezeket van,hogy előtte 1-2 nappal tudom meg. Az egyiken nemrég nem tudtam ott lenni és éreztem,hogy neheztelnek rám. Viszont nem igazán értem,hogy mennyire lehet elvárni,hogy munkaidőn kívüli üléseken azonnal és feltétel nélkül részt vegyen? Megmondom őszintén azt sem tudom, hogy egy jogilag milyen mértékben várható el tőlem. Nem ismerem pontosan a munkaköri leírásom.

Tegnap is lett volna ülés, amit végül a kezdés előtt másfél órával fújtak le. Én természetesen már úgy terveztem,hogy lesz, a férjem reggel szólt a munkahelyén, hogy hamarabb jönne el,hogy odaérjen mindkét gyerekért stb. Erre elmaradt, és áttették péntek du. 3 órára. Pénteken hivatalosan 1-ig dolgozunk. Nyilván lenne dolgom, sőt előre megbeszélt dolgom, de le kell, hogy mondjam.

Van itt esetleg olyan, aki ilyen munkakörben dolgozik? Nálatok ez hogy működik? köszönöm


2019. jan. 8. 06:08
 1/4 A kérdező kommentje:
bocsánat az elgépelésekért....
2019. jan. 8. 06:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Bele!

Ha időben szólnak, nincs vele semmi baj.

2019. jan. 8. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%

Elöször is mi az, hyg nem tudod, mi van a munkaköri leírásodban???? MEgnézed a munkaszertödésedet, abban benne kell lenni, ha nem, akkor meg kikéred a munkaügyön.

Másodszor ha legalább egy nappal korábban szólnak, akkor nem "azonnal"-ról van szó, ez teljesen normális.

2019. jan. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%
Szabályos. Örűlj neki, hogy ilyen tingli-tangli munkád van rengeteg holt idővel
2019. jan. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!