Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Diákhitel kérdések?

Diákhitel kérdések?

Figyelt kérdés

Honnan tudhatom meg, hogy mennyit kamatozik évente a diákhitelem? 2013-ban vettem fel szabad felhasználású diákhitelt. Azóta csökkentették a kamatokat (talán el is törölték?), de nem tudom, hogy az rám vonatkozik-e vagy csak azokra, akik a változtatás után kötöttek szerződést.

Továbbá hány hónap elmaradás után bontják fel a szerződésemet? A legtöbb helyen 12 hónapot olvastam. És milyen kedvezményeket lehet kérni a törlesztőrészlet mérséklésre vonatkozóan?


2019. jan. 8. 10:29
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Nem nagyon lesz barátnőm, eddig sem volt, szóval ettől nem kell tartanom. A felsőoktatásba pedig nagy reményekkel vágtam bele, csak sajnos kiderült, hogy a választott képzés kritikán aluli színvonalt képviselt, ezzel a "szakmával" pedig lehetetlen elhelyezkedni, egy orbitális átverés áldozata lettem...tudom én választottam, de nem gondoltam volna, hogy a magyar állam akkreditál, engedélyez olyan szakokat, aminek semmi értelme nincs és egy viszonylag jó hírű egyetemen a középiskolás szinttől is jobban elhülyülök pár év alatt.

Most mihez kezdjek, úgyse tudom fizetni, mondhat bárki bármit, még egy szaros diákmunkára sem vettek fel sosem. Szóval nagyon nem lesz miből tiltaniuk.

2019. jan. 8. 16:22
 12/22 anonim ***** válasza:

"Most mihez kezdjek, úgyse tudom fizetni"


Leírtuk, hogy mit csinálj: vedd fel a kapcsolatot a Diákhitel Központtal.

De úgy látom, Te nem nem tudod, hanem nem is akarod fizetni a diákhitelt.


És igen, tudom, telefonod sincs - a szomszéd Gizi néni számítógépén írsz a Gyakorira :D

2019. jan. 8. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Az tény, hogy ha egész életedben nem lesz munkád és vagyonod, akkor nem a Diákhitel tartozás lesz a legnagyobb gondod. A híd alatt úgysem találnak meg, de ha mégis, elvenni sok mindent nem tudnak, szóval aggódni nem nagyon kell.
2019. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Telefonom még van, ezt 3 éve kaptam szüleimtől. Egyenleg viszont nullán, nem tudok hívást kezdeményezni. Mobilinternet előfizetésem sincs, a szolgáltató adott ingyen 5 GB-ot decemberben.
2019. jan. 8. 17:28
 15/22 anonim ***** válasza:
És mik a tervek? Egész életedben csöves leszel?
2019. jan. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nincs más választásom.
2019. jan. 9. 09:44
 17/22 anonim ***** válasza:

De igen, van, csak abba kéne hagyni a másokra mutogatást, mások hibáztatását és összeszedni magad és tenni azért, hogy jobb legyen.

Nagy valószínűséggel most a szüleiddel élsz, eltartanak, semmi okod arra, hogy törd magad és állást keress - mert ez jó neked így. DE!!

A szüleid nem fognak örökké élni és ha elhunynak, akkor nem lesz, aki eltartson. Ráadásul, ha meg is öröklöd a lakást, máris viszi a NAV a kifizetetlen diákhitel miatt. Ezt akarod?

Nem egyszerűbb lenne bemenni/megírni nekik a problémádat? Úgy tudom - de ebben nem vagyok biztos - hogy talán szüneteltetést is lehet kérni.

2019. jan. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Én ezt mindet megértem és tisztában vagyok vele, de mit tudok kezdeni? Egyetlen állásajánlatom van, nettó 110 ezer forintos fizetésért, egy másik városban, ahol a legolcsóbb albérlet (szoba) is rezsivel együtt 50 ezer forint havonta. Aztán még helyi bérletet is vennem kellene 10 ezer forintért. Maradna 50 ezer forintom minden másra, amiből 30-40 ezer minimum elmenne kajára havonta, mivel hazajárni sem tudnék (65 ezer forint a havi bérlet és nem térítik). Aztán a váratlan kiadások hol vannak, miből veszek háztartási szereket, tisztálkodó szereket, ruhát, bármit? Na meg miből törlesztenék hitelt, amikor még az alapvető dolgokat sem engedhetném meg magamnak.
2019. jan. 9. 10:53
 19/22 A kérdező kommentje:
Amúgy semmit nem tudok kérni a Diákhitel Központtól sem, mivel a törlesztés első 2 évében nem kérhető se mérséklés, se szüneteltetés, amíg az aktuális minimálbér alapján számítják a törlesztőrészletet. A harmadik évtől kezdődően lehetne, amikor már a saját fizetés lenne a kiindulási alap. Addig nem tehetek semmit.
2019. jan. 9. 11:07
 20/22 anonim ***** válasza:

2019-ben havi 8280 Ft-ot kell fizetned ha nem volt munkád korábban.


Diakhiteldirekt.hu oldalon tudsz regisztrálni és megnézni napra pontosan az egyenleged. Szintén ott tudsz ingyenesen bankkártyával befizetni utalás helyett.


A kamat 2,2%, napi kamatszámítás van. 2,2/365 a napi kamat az aktuális tőkére. Ha év végén van tartozásod az tőkésedik.


Érdemes időben befizetni a havi 8280 Ft-ot mert késedelmi kamat is van ha nem fizeted be időben.


Fél vagy 1 év után mondják fel a szerződést ha nem fizeted ezt nem tudom pontosan. Ennyi idő alatt tudsz munkát találni.

2019. jan. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!