Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan lehet az, hogy Angliábó...

Hogyan lehet az, hogy Angliából érkezett csomagot dupla annyiért tudok visszaküldeni?

Figyelt kérdés
Vettem vmit. de nem vagyok elégedett vele. Az eladó (privát személy, nem webshop )visszaveszi. Kb 4800 Ft ért hozta el a GLS és most, hogy nézegetem a Fürgefutáron keresztül, már 7400 Ft körül van és biztosítással együtt 11000 Ft. Mi a f$*+'% ez?!
2019. jan. 9. 19:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem csomagként kell küldeni, ennyi a titok.

2 kg-ig levélként olcsóbb.

És ha 13-14 GBP volt a postaköltség idefelé, akkor az nem lehetett 2kg-nál több...

2019. jan. 9. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

0,8 kg 30x19x9cm. A mérete belefér a kategóriába?

De hogyan adhatta fel levélként a GLS-vel?

Bocsi, de tök láma vagyok ezekhez...

2019. jan. 9. 20:02
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, belefér.

Max 2 kg és az oldalak hosszúságának összege max 90 cm lehet.


Azért hozta a GLS, mert a Royal Mail (angol posta) ajánlott (signed-for) küldeményeit Magyarországra a GLS hozza. A nem ajánlottat a Magyar Posta kézbesíti.


Szóval levélként tudnád visszaküldeni. Ha ajánlva küldöd, akkor még egyedi azonosító is jár hozzá, ha reklamációra kerülne sor.


A te esetben 5120 Ft lenne a postaköltség


[link]

2019. jan. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Amúgy én a helyedben nem szarakodnék visszapostázással. Ha az eladó rendes, akkor ad egy teljes refundot és nem kéri vissza a terméket. Nem is értem a logikát a dolog mögött. Netán azt ajánlotta, hogy a teljes összeget visszatéríti és még a visszapostázást is kifizeti? Ennek nem lenne értelme.
2019. jan. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó pláne ha x.000 eurós termék 😊
2019. jan. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene visszafizetni a termék visszaküldése nélkül?


Valószínűleg nem egy 200 ft-os kulcstartóról van szó.

2019. jan. 10. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
53%

"Ha az eladó rendes, akkor ad egy teljes refundot és nem kéri vissza a terméket"

Na, meg is van a következő, gazdagodjunk meg gyorsan módszer! Csak keresünk egy rakás rendes eladót, megrendeljük a termékeiket, majd visszakérjük a pénzt, a terméket természetesen megtartva vagy akár tovább is értékesítve...

2019. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Egy nagyobb értékű elektronikus eszköz volt és tényleg elment 5120 Ft-ért. Köszi a segítséget!
2019. jan. 12. 05:33
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha az eladó rendes, akkor ad egy teljes refundot és nem kéri vissza a terméket"


Igen, ebayen a kicci kínaiak óccó termékénél ez van, de a kérdező egy Angliában élő magánszemélytől vett valamit, aki nyilván nem fog több ezret bukni miatta

2019. jún. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!