Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akik szegénységben élnek egy...

Akik szegénységben élnek egy határ menti kisfaluban, ahol semmi munka, azok miért nem költöznek el?

Figyelt kérdés

Ismerek egy lányt (nem barátnőm, de alakul).


Voltam náluk, egy Debrecenhez közeli kisfaluban, mondta, hogy szegények, de gondoltam, mi sem vagyunk gazdagok... hát, nagyon ledöbbentem az egészen:

-a vályogházuk omladozik, beázik

-nincs vezetékes víz

-nincs internet (régi TV van)

-5-en vannak 2 kis szobában

-nincs a faluban munka, szülők közmunkások, apja eljár reggel tuskót ásni a közeli erdőben (tarvágás után a tulajdonos "megengedte" nekik, hogy kiássák a tuskókat tüzelőnek), délután meg sörösdobozokat gyűjt, amit biciklivel visz el 10 km-re a fémtelepre.

-Van még alkalmi munka ami azt jelenti, hogy pl. a szomszédnak megjavította a tetőt, és kapott érte régi újságokat amit el tudnak tüzelni.


Nem értem, és nem is akartam megkérdezni... Miért nem költöznek el?

Ilyen pozitív hozzáállással, elszántsággal, dolgozni akarással mindketten kapnának munkát, vagy az ottani "módszerekkel" egy normális helyen remekül boldogulnának.


2019. jan. 10. 16:34
 1/5 Drazicc ***** válasza:
100%
Valószínűleg a vályogházukat senki sem venné meg, tehát ha pl Budapestre érkeznének az összespórolt pénzből az utcán kéne lakniuk, a gyerekeket a gyám elvenné (gondolom nagyrésze kiskorú) és a szülők örökké hajléktalanokká válnának. Ennél még mindig jobb a dobozgyűjtögetés, legalább van egy biztonságos hely amit a sajátjuknak nevezhetnek.
2019. jan. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért, amit leírtál a story-ban. Mert szegények.

Nehéz úgy tovább állni - hiába van meg az akarat és szorgalom - ha nincs félre tett pénz, nincs egy biztos és konkrét hely ahova mennének dolgozni és lakni.

Ugye ha elköltöznének, akkor kellene egy albérlet, amire előre kell fizetni a kauciót, kell az ételre pénz.

Mindent előre kell fizetni, és ez egy ördög kör, ha belegondolsz. Mennél dolgozni, de munkát helyben kell keresned (ha másik városba költözöl), helyben meg akkor tudsz lenni ha kifizettél egy albérletet, a pénzből, amit munkával teremtesz elő.

2019. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen ingatlant nem lehet eladni, vagy nagyon szerencsés esetben néhány százezerért. Tehát összejön egy kaucióra. Aztán fizethetnek havonta kötelezően, fix összeget, ami korábban nem volt. Gondolom 2 képzetlen emberről van szó (bár ez nem feltétlenül igaz), ők munkát sem találnak annyira egyszerűen. Ha megszorulnak, akkor vége mindennek, mehetnek az utcára.

Míg most ki tudják húzni valahogy, tudnak termelgetni egy kis zöldséget, néhány állatot, fát szereznek, vizet szereznek. Ezt egy városban nem tudják megtenni.

2019. jan. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted mégis miből költözzenek el? Ha még autójuk sincs, hogy pl. egy közeli városba be tudjanak menni dolgozni vagy busz sincs, ami elvinné őket és este meg haza.

Sőt, internet hiányában nagyon munkát sem tudnak keresni, sem pedig olcsó albérletet.

2019. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem rendelkeznek azzal a perspektívával, amivel te. Nincs eszközük széleskörűen tájékozódni, nincs lehetőségük kockáztatni. Így nehéz.

Viszont neked megvan a lehetőséged, hogy kihúzd a lányt abból a közegből. Szerintem legalábbis van valami különleges romantikája egy szegény csajjal lenni, jobban tud örülni a dolgoknak. :)

2019. jan. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!