Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mit jelent ez a papír?

Mit jelent ez a papír?

Figyelt kérdés

Első jogsis vagyok és nem írattam át 15 napon belül az autót. Eladtam adás vételi szerződéssel.

Ma kaptam egy papírt és az adásvételi szerződés másolatát amivel eladtam az autót, ez még is mit jelent visszakapom az autót?/view.php?filename=722USER_SCOPED_TEMP_DATA_.jpeg



2019. jan. 15. 16:50
 1/4 A kérdező kommentje:
/ elé írják, hogy [link] epfeltoltes.... .eu sajnos az oldal nem engedte így kilinkelni. Sőt még az oldal nevét sem be írni csak így kipontozva tudtam
2019. jan. 15. 16:54
 2/4 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs, hogy miről van szó, én csak azt tudom, hogy a gépjármű adás-vételét mindkét félnek (vevő, eladó) 15 napon belül be kell jelentenie az okmányirodán. Ha ezt csak az egyik teszi meg, akkor a vevő "vélelmezett" tulajdonosként szerepel a gépjármű-nyilvántartásban.


Ha egyik sem teszi meg, akkor a gépjármű-nyilvántartás alapján a jármű még a "régi" tulajdonos tulajdonában van, és ez például egy végrehajtási eljárás során (ahol a gépjárművet a végrehajtó lefoglalja), igencsak sok gondot fog okozni annak, akinek igazából már nem szabadna, hogy a nevén legyen.


Egyébként bírságolási alap, ha a bejelentési kötelezettséget bármelyik fél elmulasztja. Nem véletlenül.


A gépjárművet egyébként nem kapod vissza, hanem minél előbb rendezd az elmulasztott bejelentést.

2019. jan. 16. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 TappancsMancs ***** válasza:

link? :)


Tehát volt egy autód amit eladtál. Miért kapnád vissza? Eladtad. Kifizették. Nem a tiéd. Ki és miért adná vissza?

2019. jan. 17. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 veterán vas ***** válasza:

"..nem írattam át 15 napon belül.."

Ennyi a lényeg.

Valószínű az új tulaj időben bejelentette, innen tudnak az eladásról.

Ami következhet, azt úgy hívják, hogy mulasztási bírság.

Bizonyára erről szól a papír.

2019. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!