Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy érdemes mostanság bérleti...

Hogy érdemes mostanság bérleti szerződést írni? A tulajok általában nem akarják bejelenteni az albérletet, én viszont nem szeretném a kauciót papír nélkül odaadni, az egyéb esetleges fennakadásokról nem is beszélve.

Figyelt kérdés
Ha jól értelmezem a dolgokat, az érvényes szerződés engem véd, mert nem tudhattam róla, hogy nem jelenti be. Viszont egy ilyen papír neki kockázat. Hogy a legjobb ezt lepapírozni?

2018. nov. 17. 09:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Neked semmi közöd hozzá hogy bejelenti az albérletet vagy nem, ez csak a navra és rá tartozik. A bérleti szerződés meg teljesen független ettől.

Írtok egy szerződést, majd kifizeted a kauciót és erről is ad egy papírt hogy: "kispista xy alatti lakos átadott ma nekem 12 pengő kauciót".

Ilyen egyszerű.

2018. nov. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Úgy hogy közjegyző jelenlétében átadott összeget és általa aláírt okirattal . Sehogy máshogy , mert ha stikába megy minden a tulaj jogtalanul beszabályoz hetente feljár kutat a cuccok között kitalál okokat miért fizess pluszba ha nem tetszik kitesz és szia a letétbe tett stexnek ...
2018. nov. 17. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

egy albérlet után lehet adózni szerződés nélkül is és lehet adót csalni szerződéssel is...


Neked bérlőként az a lényeges, hogy:

- Legyen szerződésed, mert az téged véd

- Legyen részletesen leirva minél több minden (pl. mi az albérlet része, mert ellenkező esetben vita lehet abból, ha pl. elromlik a sütő azt ki fizeti)

- MINDEN átadott forintról (legyen az rezsi vagy bérleti dij / kaucio) legyen papir, hogy atvették.

2018. nov. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem is kell bejelenteni a bérbeadást. Amúgy ha a tulajdonos ad ki valamit, az nem albérlet, hanem bérlet.
2018. nov. 17. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Két albérletben laktunk, mindkettő esetén szerződés volt ami a kauciora is kitért. Mindkét helyen rendben vissza is kaptuk. Viszont arról fogalmam sincs, hogy adózott vagy sem egyik vagy másik tulaj. Közöm se volt hozzá, az az ő és NAV magánügye.
2018. nov. 17. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 18. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!