Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhagytam az összes pénzünket....

Elhagytam az összes pénzünket. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Ma vásárlásból mikor hazajöttem már nem találtam a pénztárcámat.

Benne az összes pénzünk, beleértve az albérlet ára is. Férjemnél még talán van egy kevés pénz, de nem lesz elég ennivalóra sem egy hónapra, nemhogy kifizetni a bérleti díjat is.

Ilyenkor mit tudok tenni? Nincs kitől kölcsönkérni (legalábbis ekkora összeget). Tényleg fogalmam sincs mihez kezdjek.... Iratok nem.voltak benne, csak a bankkártyám, azzal is mit csináljak? Tiltassam le úgyis, hogy nem volt rajta pénz?


2019. jan. 15. 20:18
1 2
 1/12 anonim válasza:
13%
Miért nincs megtakarításotok? Hónapról hónapra éltek?
2019. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Igen, a kártyát tiltasd!

A kártyára nem jár hitel?

Fizuelőleg?

Provident?

Ékszert zaciba?

2019. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Miért nincs megtakarításunk ? Mert annyit dolgozunk, mint az állat, mégis arra elég a fizetésünk hogy hónapról hónapra megéljünk sajnos. De ez más téma...

Provident jó ötlet, köszi, ez nem jutott eszembe.

2019. jan. 15. 20:36
 4/12 anonim ***** válasza:
85%
Próbálj meg önkormányzati segélyt igényelni.
2019. jan. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
86%

2 dolgot megtanultál.

1 sose legyen nálad több pénz, mint amennyire szükség lehet

2 azt a pénzt elosztva, több helyen kell tartani. minden zsebben legyen egy kevés

2019. jan. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
16%

Hú, csórikám, apjukuram jól el fog gyepálni, ha elmondod, milyen hülye voltál...


Igen, a bankkártyát tiltasd le. Egyébként a bankok rendszerint adnak valamennyi hitelkeretet, pár tízezer forintot. Nem sok, de az is valami, a következő fizetésig talán elég.


Ennél fontosabb lenne áttervezni az életeteket, mert ha ekkora katasztrófát okoz, hogy a nálad levő készpénz odavész, akkor mi lesz, ha nagyobb baj üt be? Találjatok ki valami vállalkozást, mert ennél még a munkanélküli segély is jobb jövedelmet ad.

2019. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Igen, az biztos, hogy tanultam belőle! De legalább attól nem kell tartanom, hogy "apjukuram" elgyepál :)

Vállalkozás? Ahhoz is kellene némi kezdőpénz, nomeg nemigen tudjuk, hogyan kell az ilyet... Egyébként nem panaszkodunk, mert megélünk (tehát elég a pénz, ha nem hagyom el), csak félretenni nincs mit.

2019. jan. 15. 21:06
 8/12 anonim ***** válasza:
80%
Ja mert az már csak így megy, hogy kitalálok egy "vállalkozást" és már dől is a pénz...
2019. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
68%

Szia,

Saját bankokban érdeklődj, folyószámlahitel vagy személyi kölcsön iránt, átmenetileg jó lesz. Vannak olyan bankkártya biztosítások, amik elhagyás esetén fizetnek. Havi pár száz forint.

Üdv,

Egy banki dolgozó

2019. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Sajnálom hogy igy jártál
2019. jan. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!