Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elhagytam a már lejárt személy...

Elhagytam a már lejárt személyi igazolványomat, így is fognak tudni nekem újat csinálni a járási hivatalban?

Figyelt kérdés
Ma voltam megújíttatni, azonban nem találtam sehol a már lejárt személyi igazolványomat, kérdeztem az ott dolgozó hölgyet, hogy baj-e ha nincs nálam, azt modnta anélkül nem lehet, ilyenkor mi a teendő?

2018. márc. 23. 13:48
 1/4 anonim ***** válasza:
63%
Az új igazolvány kiállításához kelleni fog az útleveled, vagy a jogosítványod, ha ezek nincsenek, akkor a születési anyakönyvi kivonatod.
2018. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Tehát a következő történt:

- a kérdező bement a járási hivatalba hiányos iratokkal.

- a kérdező kérdezte, hogy elegendő-e

- ügyintéző válaszolt, hogy nem

Ezt követően

- kérdezőnek elállt a szava, s még most sem tud beszélni

- ügyintéző elment a piacra

- ügyintő elhalálozott


vagy mi?


Valami módon kell igazolnod magad hivatalos dokumentummal.

Ez lehet útlevél,



Ha a kérelmező érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal vagy a személyazonosságát igazoló más érvényes okmánnyal nem rendelkezik, de a kérelem benyújtásakor rendelkezik a magyar hatóság által kiállított születési anyakönyvi kivonattal és a névviselés megállapítására alkalmas, magyar hatóság által kiállított házassági anyakönyvi kivonattal, azt a kérelemhez bemutathatja. Ha a kérelmező érvényes állandó személyazonosító igazolvánnyal vagy a személyazonosságát igazoló más érvényes okmánnyal nem rendelkezik, és az anyakönyvi kivonatot nem mutatja be, az eljáró hatóság hivatalból intézkedik az illetékes anyakönyvvezető megkeresésével a szükséges adatok egyeztetése érdekében, ha a születést és a házasságkötést Magyarországon anyakönyvezték.

2018. márc. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, hogy meglegyen a régi, ez esteben azt bejelented eltűntként, és csináltatsz egy újat. Útlevél vagy jogosítvány elég hozzá, ha ez nincs, születési anyakönyvi kivonat.
2018. márc. 23. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, ilyen kérdések hogy születnek a gyakorikerdesek.hu-ra. Ha ott vagy a kormányablaknál, akkor érdemes ott megkérdezni, mi a teendőd, főleg, hogy amúgy is kérdéseket tettél fel. Vajon itt ki adhatna jobb választ, mint egy ügyintéző, aki ezzel foglalkozik?


Egyébként ha útleveled vagy jogosítványod van, akkor nincs is szükséged személyire. (Jogosítvány esetében ez csak belföldre igaz, a személyit nem helyettesíti az EU-ban és a schengeni zónában.)

2018. márc. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!