Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Mit tehetek, ha átvertek?...

Mit tehetek, ha átvertek? Szerintetek is átvertek?

Figyelt kérdés

Pár napja külföldi oldalról rendeltem egy drónt, ami túl olcsó volt ahhoz, hogy igaz legyen. Már akkor is gyanús volt, de meg lett rendelve. Regisztráltam az oldalon, és megadtam a kártyám adatait. Jött is utána az e-mail, hogy megkapták a pénzt. Ma néztem a számlám, és azt láttam, hogy a megadott árnál többet vettek le, és ráadásul nem csak aznap, hanem ma is levették azt az összeget. Tehát több, mint dupla annyi pénzt vettek le a számlámról. Ellenoldali számlaszámhoz semmi nincs megadva, a két közleménybe ugyanazok vannak írva, de más névvel. Az egyik nem is értelmes, csak összevissza betűk. A csomagot se tudom nyomon követni, mert a megadott kódra semmit sem ad ki.


Mit csináljak? Hogy akadályozzam meg, hogy ne vegyenek le több pénzt? A bankba (OTP) bemenjek? Rendőrség tud mit kezdeni ezzel?



2017. nov. 27. 17:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

A kártyát azonnal tiltsd le a banknál.

Hívd fel most az OTP-t.


Aztán tegyél feljelentést és a jegyzőkönyvvel menj be a fiókba!


Amikor úgyis beszélsz a bankkal a letiltás miatt kérdezz rá hogy milyen lehetőséged van visszakapni az összeget vagy legalább egy részét!

2017. nov. 27. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
54%

Az is jó, amit az első ír, vagy ne gondolj egyből rablásra, amíg nem beszéltél a bankkal. A nem forintban történő terhelés banktól függően több alkalommal is megjelenhet a tranzakciók között, az első a vásárláskor, amikor befoglalja a bank, majd utána később, amikor könyvelik (és az árfolyamingadozás miatt még kis mértékben el is térhet a két összeg). Szóval inkább azt nézd meg, hogy az egyenlegedből tényleg kétszer hiányzik-e az összeg, illetve beszélj a bankkal. Ha valóban illetéktelen volt a tranzakció, akkor még vissza is fogod kapni a pénzt.


A nyomkövetési számnak pedig kell egy pár nap, mire elérhető lesz, pláne, hogy egyik-másik kínainak egy hét is kell, hogy feladja a csomagot. Melyik oldalon nézed? A Magyar Postához pl. csak hetekkel később ér át az infó, ha egyáltalán. Érdemesebb valamilyen külföldi gyűjtőoldalon keresni a csomagszámot, pl. 17track.net

2017. nov. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Bank chargeback majd utána ok megmondják le kell e tiltani a kártyát.


És ezután megtanulni, hogy idegen oldalon nem adjuk meg a kártyánk adatait, csak banki atiranyitassal. De inkább paypal.

2017. nov. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Első válaszoló vagyok.


Amíg a kártyát nem tiltatod le, továbbra is visszaélhetnek vele.


Hívd fel a bankot és tiltasd le! Persze rákérdezhetsz előbb, hogy ők mit látnak, de azt nem fogják tudni, hogy jogos-e a tranzakció, csak, hogy történt és a részleteit.



Máskor amikor ilyet észlelsz az első legyen a kártya letiltatása. Ha a te számlavezető bankodnál van rá lehetőség, akkor előbb ideiglenes zárolása, ha nem vagy biztos benne, hogy jogtalan volt a művelet.

2017. nov. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%

"Pár napja külföldi oldalról rendeltem egy drónt, ami túl olcsó volt ahhoz, hogy igaz legyen. "


ennek ellenére megrendeli...gyanús-gyanús, utána meg csodálkozik, hogyha lenyúlják a pénzét :D

2017. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
Olvasd el a szerződési feltételeket is. Az is lehet, hogy joggal vonták le a pénzt. Pl. regisztrációs díjként. :D
2017. nov. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
Ja, hülye vagyok, azt biztos elolvastad XD
2017. nov. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
28%

Kártyatiltás AZONNAL.

A levett pénz visszaszerzésével ne is próbálkozz, nem érdemes.


Legközelebb pedig: www.scamadviser.com

2017. nov. 28. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Letiltottam a kártyám, és a bank utánajár a dolognak.


Ez volt egyébként az oldal, ha valakit érdekelne:

[link]

2017. nov. 28. 18:26
 10/12 anonim ***** válasza:
istenem, mi visz rá embereket, hogy ilyen egyértelműen kamu oldalkról rendeljenek?!
2017. nov. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!