Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tippek ahoz hogy hogyan...

Tippek ahoz hogy hogyan fejezzem be a rossz vásárlási szokásomat?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben, kb egy hónapja, rákattantam a gyűjtésre (leginkább régi kacatokat gyűjtök) és elszaladt velem a ló.

Most is láttam valamit amit meg szeretnék venni ebayen, nagyon jó áron. Igazából ez lett volna az utolsó amit akartam hogy meglegyen a gyűjteményem. De! Nagyon szégyellem magam hogy még több pénzt adok ki ki valami teljesen szügségtelenre, és rájöttem hogy ha ezt megveszem akkor mindig az lessz hogy "csak még egyett" és soha nem állok meg. Végülis ez is úgy kezdődött hogy "majd jön a karácsony, ezért most elemnedem magamat kicsit".. és arra jutottam hogy eddig kb 3x annyi pénzt költöttem el mint kellet volna és szívem szerint tovább költenék, mert nagyon nagyon szeretném azt a dolgot megvenni.

Kezdek félni hogy ez valami függőségbe alakult át és úgy döntöttem hogy most vége. Csak az a gond hogy az agyam végig ezen jár. Szóval ebben kéne segítség.

Megamtól addig jutottam el hogy töröltem a vásárlási listámat és elmentett oldalakat. Meg megfogadtam hogy nem nézek fel se ebayre se másmilyen ilyen oldalakra és nem is beszélek a gyűjteményemről vagy ahoz kapcsolatos témákról, hogy ne gondoljak rá.

Tudtok esetleg további jó tanácsokat adni?

Félek hogy nem sikerül kiverni azt a fejemből vagy ha igen akkor valami más hülyeségre fogom lecserélni.



2019. jan. 23. 18:56
 1/2 anonim ***** válasza:
75%

Nem mindegy, hogy mi is az a gyűjtemény?

Pl. ha régi pénz, akkor lehet akár BEFEKTETÉSnek is tekinteni, vagy pl. egy porcelán vagy ezüst tál, stb.


De ha valami olyan, amit nem tudnál később eladni annyiért, mint amennyiért megvetted, akkor tényleg abba kell hagyni. Próbálj meg így gondolkodni a dologról :-)

2019. jan. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
À nem. Max annyiért tudnám eladni amennyiért veszem, de befektetésnek sajnos semmiképp nem tudom tekinteni. Pedig jó lenne :')
2019. jan. 23. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!