Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Borotáról (Egy kis falu)...

Borotáról (Egy kis falu) várok egy elsőbbségi levelet Gombára (Szintén egy kis falu) Mikorra várható a megjovetel?

Figyelt kérdés

2019. jan. 25. 11:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
En ezt nem érzékeltem kiabálásnak... Amúgy meg nem tudtam, hogy nem lehet a mondat végén felkiáltójelet tenni... :/
2019. jan. 28. 00:22
 12/14 anonim ***** válasza:

"minden írásjelnek megvan a maga sajátos funkciója, és nem használhatjuk őket gépiesen,"


"A felkiáltójel (!) általában a mondat végén állva – felkiáltás, felszólítás, meglepetés, óhajtás, kívánság, vágy, parancs, tiltás, kérés jelölésére szolgál..."


Az internetes kommunikációban fokozott szerepe van a leírt mondatoknak, írásjeleknek. Mivel itt nem látjuk a másik ember arcát, ezért ha kedves akar lenni valaki a másikkal, akkor egy mosoly jelt biggyeszt a mondat mőgé. Ha sajnálatos eseményt közöl, akkor szomorú jelet - de ezeket biztosan Te is tudod :-)

Ugyanígy a felkiáltó jelnek is van jelentése: SŰRŰ felkiáltó jel használat fokozott érzelmi töltetről, feldúltságról , ingerültségről árulkodik.

Azért, mert nem jött meg egy levél, még nem kell ennyire feldúltnak lenni :-)

Ma már biztosan megérkezik :-)


És nem, nem kekeckedésből írtam ezeket - nekem is úgy magyarázták el ezeket annak idején - inkább segítésileg írom.

2019. jan. 28. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm ezt a hosszú leírást, érdekes én tényleg a legbekesebb allapotomban írtam :) De jo tudni ezeket, legközelebb figyelek :D
2019. jan. 28. 09:24
 14/14 anonim ***** válasza:
Szívesen :-)
2019. jan. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!