Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Mekkora vagyonnal kell rendelk...

Mekkora vagyonnal kell rendelkeznem, ha a középosztályhoz szeretnék tartozni ma Magyarországon?

Figyelt kérdés
Mekkora fizetéssel érhetem ezt el 10éven belül?

2019. jan. 29. 20:23
 1/7 anonim ***** válasza:
70%

közép osztály az ha van egy saját tulajdonú házad egy normális helyen, auto, neked meg a feelségednek.

Évente el tudtok menni nyarani 1-2 hétre külföldre.

És nincsenek anyagi gondjaitok.

Ehez ma kb egy 4 fős család(papa, mama 2 gyerek) kell megközelitöen 1 milliós havi bevétel.

2019. jan. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
szerintem a minőségi idő is beletartozik,mert nem mindegy,hogy össze 12 órázza a havi 1 millát és aludni jár haza,hogy megteremtse ezeket a feltételeket,vagy normális környezetben 8 órában,emberi munkarendben,tehát nem 3 műszakban megkeresi.
2019. jan. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

@20:44


Szerintem Magyarországon ekkora fizetése nem azoknak van akik 3 műszakba kuliznak.

2019. jan. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Fejenként 16 millió vagyon ha ketten vagytok vagy 36 millió ha egyedül vagy.
2019. jan. 30. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
37%
32 millió*
2019. jan. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
36%
200 milliós ingatlan és 2db 30 milliós autó fenntartásához is kevés a havi 1 millió. Nem beszélve a gyermekek oktatása, öltöztetése, társasági élet költségei. Középosztályhoz nem csak anyagi háttérrel, de kellő befolyással is rendelkezned kell. Havi 5 milliós bevétel legalább kell az életvitelhez, a többi jön a kapcsolatok által.
2019. jan. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Mindig nehéz definiálni a középosztályt, mert európai értelemben Magyarországon alog van középosztálybeli, de ha a hazai társadalom mediánjának 20%-os környezetét vesszük, akkor meg közel mélyszegénységben élőket is középosztálybelinek kell tekinteni.


Én függetlenségi értelemben szeretem definiálni a középosztályt. Az középosztálybeli, akinek az egzisztenciája nem függ sem az államtól, sem más gazdasagi szereplőktől, pl. a munkáltatójától vagy vállalkozóként a legnagyobb megrendelőjétől. Ehhez az kell, hogy a szakmai tudása folyamatosan bővülő és bármikor eladható legyen, valamint széleskörű tajékozottság és pénzügyi tudatosság is alapfeltétel. Az nem középosztalybeli a szememben, aki jól keres, de hónapról-hónapra él, vagy retteg a főnökétől, mert ha kirúgjak, nem talál más munkahelyet, de az sem, akit állami juttatásokkal meg tud venni a politika, legyen az segély vagy éppen CSOK.

2019. jan. 30. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!