Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Magyarországon miért néz...

Magyarországon miért néz hülyének mindenki ha spórolni akarok a fizetésből nem csak túlélni hónapról hónapra?

Figyelt kérdés
Nem ez lenne a természetes hogyha dolgozunk akkor gyarapodunk is?
2019. jan. 24. 21:15
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Hát ha egyszer csak annyira elég a fizetés hogy megéljen az ember hónapról hónapra. :D
2019. jan. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért néznek annak, mert spórolni akarsz, hanem azért, mert mindekivel megosztod pénzügyeid.
2019. jan. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

"Hát ha egyszer csak annyira elég a fizetés hogy megéljen az ember hónapról hónapra. :D"


Ja. Persze. A 100 ezer is épp csak arra elég és a 800 ezer is.

Élj úgy, mintha a fizetésed 70%-át kapnád csak. Máris van miből megtakarítást képezni.


Aki a kevésből nem tud spórolni az éppúgy nem spórol amikor már jobban keres.

2019. jan. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Igazából nem értem a kérdést.


Egyrészt, még soha senkit nem láttam, hogy bárkit hülyének nézett volna, mert spórol. Viszont sokan a másik oldaláról közelítik meg a dolgot (szerintem teljesen jól), hogy nem (csak) azt kell nézni, mennyit tudsz spórolni, hanem azt, hogyan fejlődhetnél, hogyan szerezhetnél több pénzt, magasabb fizetést.


Másik, hogy nekem kicsit ellentmondásos amit írsz. Hiszen aki napról napra él, az miből spóroljon? Másrészt ha spórol is, akkor is napról napra fog élni.


Nagyon nem mindegy az összeg. Csak saját magamat nézve, diákmunkásként örültem ha havi 80-90 összejön, ez elég volt arra, hogy "spóroljak" havi 5-10 ezret. Amellett hogy nem vettem semmit. Manapság 350+ ezres fizetésből kényelmesen kijövök szoba bérléssel havi 150 ezerből, simán zsebben marad havi 200. Dupla vagy tripla fizetéssel nem feltétlenül fog arányosan nőni a költekezési igény. De még ha mégis, akkor sem mindegy a életminőség. Havi 100 ezerből szoba bérléssel is csak vegetálni lehet. 800 ezerből meg 4 szobás lakást kibérelsz vagy hitelre gond nélkül vásárolsz egyet.


Nem mindegy, hogy azon spórolsz, hogy szakadt cipőben jársz és nem veszel újat míg le nem esik a talpa, vagy azon spórolsz hogy nem veszel 5 pár újat csak 3-at.


Na meg ugye gyarapodás.


100 ezer forintból félreteszel havi 10 ezret, az éves szinten +1 havi fizetés, 100-120 ezer forint. Ez egy közepes telefon, TV ára vagy vésztartalék gyógyszernek, elromló hűtőnek. 350 ezerből egy hónapban kétszer több marad, mint a másiknak egész éves spórolása. Éves szinten 2,4 millió forint ami több mint fél évi fizetés és egy elég jó használt autó ára.


100 ezerből 20 évig kell spórolnod, hogy legyen 2,4 milliód. Másnak ez 1 év alatt megvan, megint másnak 1 hónap alatt. (Bill Gatesnek meg mondjuk pár másodperc). 350 ezerből 20 év alatt 48 millió jön össze, ami jelen állás szerint egy viszonylag jó lakás ára. Persze ott van az infláció, árak növekedése, szóval valójában hiába spórol az ember, ha mellette a pénze értéke még romlik is, 10 éve 8 millió volt egy panel, 5 éve 18, ma meg lassan 28-ért árulják ugyanazt.


Ezért is kell a spórolás mellett a folyamatos pénzügyi előrelépésre is gondolni.

2019. jan. 25. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
54%
Én sosem arra törekedtem, hogy minél többet spóroljak, hanem arra, hogy minél többet keressek. Hosszú távon sokkal kifizetődőbb.
2019. jan. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%
Lumpaci, te Harpagon vagy álnéven?
2019. jan. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
30%

Kerestem én már rosszul, jobban, valamivel rosszabbul, a lényeg, hogy bármennyi pénzt kapsz, azt kezeld! Mindig! Mindegy mennyit kerestem éppen, be lehetett osztani, csak okosan kell kezelni a pénzt.


Én úgy csinálom, hogy:


50% a havi megélhetésre megy el. Kaja, számlák, minden ami ahhoz kell, hogy talpon maradj.


15% hosszabb távú megtakarítás. Ehhez lehetőleg ne nyúlj. Ha kell, kösd le, de évek múlva jól jön ez még.


15% rövidebb távú megtakarítás: ha beruháznál valamire, ami nagyobb összeg. Pakold félre ezt a 15%-ot és ha kell valamire később, nyugodt szívvel hozzá nyúlhatsz.


És marad 20% ami a szórakozás. Ezt minden hónapban költsd el! Megérdemled, hiszen jól kezeled a pénzt.


Ami fontos, ha ennek neki állsz: csinálj negyedéves pénzügyi terveket. Ez egy nagyon fontos dolog. Nézd meg, mik a felesleges kiadások, miből tudnál lecsípni, stb. Számold ki, ha így osztod szét a fizetésed, akkor 3 hónap után mennyi megtakarítás marad. Ez legyen a cél.


A lényeg, hogyha bármennyi pénzhez jutsz, oszd szét! Én most sem keresek valami jól, de évek óta igy kezelem a pénzem és nincs okom panaszra. Ja, és nem a szüleimmel élek.


Gondolj bele, vannak olyanok, akik brutál pénzeket visznek haza és rázzák a rongyot, hónap végére pedig le vannak égve. Hiába keresnek jól, ők csinálják rosszul. Az általam említett módszerrel viszont nyugodtan hajthatod álomra a fejed, mivel mindig lesz mihez hozzá nyúlni. :)

2019. febr. 8. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
60%

20% szórakozás? Szerintem az rengeteg. 500-550 körül keresünk ketten a feleségemmel. Havi bő 100 ezret el kéne szórni?

Nekem soknak tűnik, sajnálnám azt az évi több mint egy milliót.

2019. febr. 8. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nyilván a szórakozás rész az, amit máshogy is eloszthatsz. De ebben benne van pl egy új ruha, egy közös vacsora, egy hétvége valahol, ilyenek. Ez csak egy tipp volt, nincs kőbe vésve, ha sokallod, lehet 10 is vagy 15% :)
2019. febr. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!