Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy ha szerzek egy MA/MSc...

Hogy ha szerzek egy MA/MSc diplomát, attól még elkérik a BA/BSc diplomát is munkahelyen vagy hivatalokban ügyintézésnél, azt is figyelembe veszik?

Figyelt kérdés
Nem vagyok valami büszke a BSc diplomámra, egy elég gyenge egyetem nagyon gyenge képzésén szereztem. Viszont ha csinálok egy MSc diplomát, akkor már eltitkolhatom jobban a BSc diplomát, vagy ugyanúgy nézni fogják azt is?
2019. febr. 4. 16:13
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Ja és távol esne egymástól a BSc és MSc diploma, de nem a BSc-vel akarok majd elhelyezkedni.
2019. febr. 4. 16:14
 2/11 anonim ***** válasza:
79%
Hogyan akarsz olyan MSC-re esni ami távol esik a BSC végzettségedtől? Egyébként állásinterjún biztosan szóba kerül, hogy hol hogyan milyen BSC-t végeztél + önéletrajzodba is látják, szóval..
2019. febr. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

MSc felvételhez mindössze 50 kredit szükséges, az meg semmi. 30 kreditet pedig bepótoltatnak az MSc képzéssel párhuzamosan az alapszakról. Tehát végeredményben 80 kredit. Az sem sok az alapszakos 210 kredithez képest.


És ha csak kamuzok a BSc-ről? Beviszem az MSc diplomát, valamit mondok a BSc-re is, hogy valami jó helyen megcsináltam. Elkérik vajon?

2019. febr. 4. 16:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Minek kamuzni??? Azt a végzettséget fogják nézni, ami az adott állásnál fontos. Lehet, h vhol a bsc is jó lesz. Sok helyen csak azt kérik, h felsőfokú végzettséged legyen.
2019. febr. 4. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mit takar az, hogy "sok helyen"?
2019. febr. 4. 17:08
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

De te..

Csak olyan MSC-re tudsz jelentkezni, ami a bsc diplomádhoz kapcsolódik. Ha elvégeztél mondjuk egy gazdasági akármi BSC-t akkor avval nem tudsz jelentkezni mondjuk mérnökinfó msc-re.

Ezért nem értem mi az, hogy "távol esne".. nem eshet távol. Arról nem is beszélve, hogy ha még valami köze is van egymáshoz a két szaknak, akkor is kell az msc teljesítéséhez az a tudás amit ugyanezen szak bsc-jén tanult az ember.

Állásnál meg ha kamuzol és bárhogy kiderül úgy ki fognak rúgni, hogy lábad se éri a földet, 100% hogy szóba kerül, hogy hol végezted mit hogyan az bsc-t, valószínűleg a diplomát is elkérik.

Nálam még annó a leckekönyvem is elkérték, szóval a 7 félév tantárgy-érdemjegy listáját.

2019. febr. 4. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"És ha csak kamuzok a BSc-ről? Beviszem az MSc diplomát, valamit mondok a BSc-re is, hogy valami jó helyen megcsináltam. Elkérik vajon?" - Ha kiderül hogy kamuztál azonnal kirúghatnak, nem éri meg. Hiába nem jó az alapszak úgyis a mestert nézik inkább, szarabbul jársz ha bármi miatt lebuksz.


Korábbi munkahelyen be kellett mutatnom az alap és mesterszakos diplomám is, nyelvvizsgákat és az OKJ papíromat is bekérték, mindent lemásoltak, a jelenlegi helyen csak a mestert kérték. Nagyjából 50-50% esélyed van hogy megúszd a dolgot, de simán kérheti a HR hogy minden végzettséget igazolj ami az önéletrajzban szerepel.

2019. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

"nyelvvizsgákat és az OKJ papíromat is bekérték"


Mekkora szar hely lehetett, haha. Külföldi cégnél vagyok, a kutyát nem érdekelte, hogy milyen papírom van. Nyelvvizsga, hahaha

2019. febr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor még az érettségit is be kell vinni?
2019. febr. 4. 18:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
"Mekkora szar hely lehetett, haha. Külföldi cégnél vagyok, a kutyát nem érdekelte, hogy milyen papírom van. Nyelvvizsga, hahaha". - Ez is külföldi cég volt, német multi és pont a kérdezőhöz hasonlók miatt kérték, hogy senki ne kamuzzon be dolgokat valamint ezek alapján lehetett választani továbbképzéseket. Ettől függetlenül felmérték interjún a nyelvtudásomat, angolul és németül is beszélgettünk. Mivel mindkét nyelvből felsőfokúm van a nyelvtanulást nem támogatták már, de az OKJ-m mérlegképes könyvelői volt így fizettek egy IFRS képzést. Én nem tartom szar helynek azt ahol lehetőséget adnak tovább tanulni, fejlődni és figyelnek arra hogy minden papír rendben legyen.
2019. febr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!