Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Futárszolgálatok általában...

Futárszolgálatok általában megadott időben szállítanak házhoz (kb 8-16,17, de nyilván vannak kivételek). Viszont a partnercéggel lehet olyan megállapodásuk, hogy ezen az időn túl, akár délután 5-6 körül vegyék fel az árut, amit aztán kiszállítanak?

Figyelt kérdés
Másodállásban végzett, egyéni vállalkozás miatt lenne fontos kérdés.

2019. febr. 5. 17:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Időablakos rendszerbe dolgoznak a futárok. Ha túl haladt a településen és vissza csak 3 -6 óra múlva kellene mennie ugyanoda akkor nem fogja felvenni. Ugyanakkor átvenni átveheti bárkitől, ha megbízol valakit az átadással és otthon van.
2019. febr. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És ha van depójuk a városban, nem lehet olyan szerződést kötni velük, hogy mondjuk 17:00 és 18:00 között vegyék fel a csomagokat minden nap?
2019. febr. 5. 17:35
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Teljesen egyedi megállapodásuk lehet, csakis attól függ, hogy miben állapodtok meg.

Ha tudják vállalni, akkor vállalni fogják.

Ha nem, akkor egyezkedtek.

Egészen biztos, hogy találsz olyat, aki hajlandó este felvenni az árut.

Sok futárcég van, ha lesz egy fix melójuk, biztosan úgy fogják alakítani, hogy ne veszítsék el a fizető ügyfelet.


Az elmúlt egy hónapban egyébként 3 helyről hoztak nekem csomagot, előtte évekig nem is rendeltem semmit, mert minden háztartási gépem megvolt. Tehát nagy csomagokról van szó.

Ebből kettő tökéletesen időben teljesítette az ígért időintervallumot.

A GLS és a Szami Group úgy jött, ahogy meg volt beszélve, sőt előtte egy-egy értelmes sms-t is kaptam.

De a harmadik... HDT, Home Delivery Team. Na velük ne köss üzletet.

Eleve napokig ült náluk a csomag, hétfőn vették fel, és csütörtökön hozták ki, pedig rhadt sürgős lett volna. Nekem. Nekik nem.

Előző este 7kor jött az sms, hogy másnap. Köszi... Nem tudom, kinél hogy működik, de szerintem a legtöbb helyen nem nagyon lehet szabit kérni este 7-kor.

Időintervallumot nem írtak, csak hogy másnap hozzák. Én telefonáltam, a sofőr szerint délután 3 után jön. OK, rendben. Este 5-kor megint felhívtam, hogy mi újság. Hát, lehet nem fér bele... Mondom nem kéne, mert emiatt vettem ki szabit! De ő egyébként nem hívott volna, hadd várjon a hülye ügyfél. Este 7-kor megint telefon, na jó, megpróbálja, még ne feküdjek le aludni. De ez se volt biztos. Este 9-kor hozta ki a csomagot, én addig malmoztam. Már rég aludtam volna, korán kelek. Nap közben volt időm netezni, nagyon rossz vélemények vannak róluk.

Ne válaszd őket, még akkor se, ha olcsók!

2019. febr. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Anno gls csomag pont voltam másodállásban is, de rendszerint du 1 körül jött a futár. Igaz volt otthon mindig valaki.

Ahány beszállítóm van most min de ki azonos időben a saját napi terítése szerint jön . Csak a saját kiszállítók jönnek éjszaka is akár (pl. yankee ) rendszerint este fél 9 , de úton van vissza Pestre és út közben meg hajnal 1-ig terít. 😊

2019. febr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
8%

3-as, az a baj, hogy Te nyilván nem tudtál arról, amiről pedig a HDT tájékoztat a Vaterafutár oldalán


"Kérjük vegyék figyelembe, hogy a HDT nem futár- vagy csomagküldő szolgáltató, hanem házhozszállító cég, amely a nagyobb termékekre specializálódott, ebből eredően a szállítási idő is hosszabb (összességében kb. másfél hét), mint egy futárcégnél. Sajnos egyedi időpontokra való kiszállításokra nincs lehetőség. Előzetes időpont egyeztetés miatt a HDT munkatársai minden esetben egyeztetnek mind a Feladó, mind a Címzett féllel az árufelvételt és a leadást megelőzően."


Szóval ELEVE leírják, hogy nem futárcég, lassabb a szállítás - tehát nem volt jogos az elvárásod, hogy gyorsan szállítsanak.


Kérdezőnek: manapság már szinte minden cégnek van emailes kapcsolata, ügyfélszolgálata - miért nem őket kérdezed meg, miért nem velük próbálsz meg boltolni?

Egyébként nem tudok róla, hogy délután lenne bárhol is felvétel.

2019. febr. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

még mindig kritikán aluliak.

felhiv 3/4 8kor hogy 10-12 között hozza.

megjelenik fél tizkor, nem tudom felvenni MERT 10-12 közé várom. 7perccel későbbhivom, csamcsogva teleszajjal rohogva kozli, hogy máar eljott, igy jartam.

sajnos mostanra megetették a nagyokat (emag, mediamarkt), ugyhogy rendelek bárhonnan,ha meglátom, hogy ővék a fuvar, mondom is le azonnal.

2023. szept. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
57%

2019-es válasz volt, akkor biztos elkerülte a figyelmem, most tudok reagálni.

Bár sok értelme már nincs, de sebaj.

Azt írod, elkerülhette a figyelmem, ami a Vaterafutár oldalán le van írva...

Ember, én nem a vateráról rendeltem, hanem ez talán egy mosógép vagy haspnló gép volt, jó eséllyel a Media Markt-tól. Ott pedig nem írnak kisregényt a szállítást végző cégekről, hanem csak annyit, hogy valamelyik partnerüknek átadják, és x napon belül megkapom. Szóval de, jogos volt z elvárásom.

Lehet, hogy a Vaterával olyan szerződést kötöttek, a MediaMarkt-tal meg nyilván egészen másmilyet.

Na de tényleg nem változtat ez már semmin, főleg hogy látom, évek teltek el, és nem változott a dolog.

2023. okt. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!